Vzorní manželé, nebo vykutálení podvodníci? Anglie řeší netradiční maratonskou kauzu

3 měsíce starý 130

Vzorní manželé, nebo vykutálení podvodníci? Anglie řeší netradiční maratonskou kauzu; Zdroj foto: Twitter

Czarnecká dokončila svůj první maraton v životě. Skončila na 21697. místě, přesto se dostala do popředí zájmu. Ulicemi britské metropole totiž běžela s číslem 11250 - a stejné měl na těle i její manžel Piotr. Každý účastník má přitom mít své jedinečné číslo.

"Víme o snímcích, na nichž mají dva běžci stejné číslo, a vyšetřujeme to. Bereme velice vážně každý případ, kdy účastníci podvádějí nebo čachrují s čísly," ubezpečil tiskový mluvčí maratonu.

“Opravdu se omlouvám za to, co jsme udělali. Nechtěli jsme nikoho poškodit," kála se Czarnecká poté, co se její případ objevil na stránkách britského tisku.

“Fanoušci byli úžasní, jejich povzbuzování a potlesk mi pomohlo, abych maraton dokončila. Bolí mě, když si pomyslím, že jsem je zklamala," doplnila.

Běžkyně přiznala, že poplatek za právo k účasti a za startovní číslo uhradila pouze ona. Její manžel propásl termín přihlášek. "Byl to můj první maraton a potřebovala jsem Piotrovu pomoc, protože jsem se strašně bála, že nebudu schopná závod dokončit," svěřila se Czarnecká.

V hlavě jejího manžela se tak vylíhla myšlenka, jak manželku podpořit. Využil toho, že čísla jsou startujícím rozesílána dopředu poštou, a vyrobil umný duplikát. "Celé to byl můj nápad a přijímám za to plnou odpovědnost," doznal se falzifikátor.

Monika Czarnecká, její manžel a jejich stejná čísla:

"Vím, že to je špatné, a opravdu mě to mrzí. Ale udělal jsem to, abych podpořil svou ženu," vysvětloval Czarnecki.

“Když jsem doběhla, byla jsem tak šťastná… Nemohla jsem uvěřit, že jsem to dokázala. Asi jsem byla moc sobecká, když jsem chtěla mít Piotra po svém boku a chtěla sdílet tenhle moment se svým manželem. Omlouvám se za to, co se stalo," opakovala Czarnecká.

U maratonské obce jim však pokání příliš neprošlo a na sociálních sítích to manželé pořádně schytali. "Není to fér, když my platíme za místo 200 liber, a pak se na trať dostanou nějací podvodníci," čílil se jeden z běžců.

"Mně za devět let přišlo devět zamítnutí," svěřil se další atlet, že v loterii o účastnické místo ani jednou neuspěl, ale k podobnému podvodu nesáhl.

Zdroj