West Hamu hrozí pivní válka. Zlodějina, bouří se fanoušci "Kladivářů"

1 měsíc starý 14

 Reuters

Nejlevnější cena za půllitr piva 7,30 libry. V přepočtu tedy 210 korun. Ne, ty fanoušky "Kladivářů", kteří si chtějí v ochozech stadionu vychutnat představení svých hochů s oblíbeným nápojem v ruce, nečeká žádná láce.

Takhle vypadají ceny nápojů při domácích zápasech West Hamu:

Třeba u sousedů z Tottenhamu stojí chmelový nektar o dvě libry (téměř šedesát korun) méně. A také další městští rivalové Arsenal či Chelsea jsou výrazně levnější.

Vůbec nejméně v celé Premier League zaplatí podle anglického deníku Mirror za nejlevnější pintu piva fanoušci Manchesteru United - pouhé tři libry.

A navíc nejde jen o pivo. Láhev koly přijde na London Stadium na 4,5 libry (130 korun), za hamburger - a to nijak velký a navíc bez hranolků, jak bývá většinou zvykem - vytáhnou fanoušci "Kladivářů" při domácích zápasech 9,5 libry (275 korun).

Žádný div, že se příznivci "Kladivářů" bouří a dokonce vyhrožují bojkotem domácích střetnutí. "Absolutní zlodějina," ulevil si na sociální síti jeden z nich pod jménem Jamie. "Ten stadion a moderní fotbal zabil všechno dobré, co znamenal West Ham," přidal se s kritikou Lee Mason.

Klub samotný ovšem paradoxně nemá z prodeje občerstvení při svých domácích zápasech ani libru. London Stadium si na utkání pronajímá, stánky obhospodařuje cateringová společnost Delaware North. A ta se brání, že bez souhlasu vlastníků stadionu nemůže ceny snížit.

Šéfové West Hamu, jehož spolumajitelem je i český podnikatel Daniel Křetínský, jsou však podle webu MailOnLine, který na přemrštěné ceny upozornil, odhodláni hnát případ k soudu, pokud občerstvení při utkáních nezlevní.

Stát se tak má už při příštím střetnutí, v němž tým kouče Davida Moyese vyzve ve čtvrtek v závěrečném předkole Evropské konferenční ligy dánský Viborg.

Zdroj