Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

1 měsíc starý 17

Xiaomi představilo svou druhou generaci skládacího smartphonu - Mix Fold 2. Opět nabízí stejný typ konstrukce, tedy přístroj, který z velikosti smartphonu rozložíte do velikosti menšího tabletu. Vylepšovalo se ale kde se mohlo. Těšit se můžete na kovové tělo s vylepšeným kloubem využívající uhlíková vlákna.

Zaujme i extrémní tenkostí samotného těla, která v otevřeném stavu činí pouhých 5,4 mm. I po zavření má přitom jen 11,2 mm. Xiaomi se navíc podařilo ještě více zmenšit mezeru mezi jednotlivými částmi v zavřeném stavu díky tzv. „mikrokapkovitému” ohybu displeje v pantu. Velice sympatická je i váha 262 gramů, kterou se skládačka ještě více přiblížila běžným smartphonům. 

Klepněte pro větší obrázek
Mix Fold 2 využívá nový typ displeje - Eco2 OLED, který je o čtvrtinu úspornější. Přesto slibuje jas až 1 000 nitů v běžném provozu.

Přístroj má opět dvojici displejů. Ten vnější nabízí úhlopříčku 6,56“ při Full HD+ rozlišení a hlavně obnovovací frekvenci 120 Hz. Ten hlavní displej má úhlopříčku 8,02“ a svým poměrem stran má proti předchozí generaci ještě blíž čtverci, což dokládá i rozlišení 2 160 × 1 914 pixelů. Překvapením je, že se jedná o nový typ displeje zvaný Eco2 OLED, který loni vyvinul Samsung. Je o čtvrtinu úspornější než běžné OLED panely a odstraněním polarizátoru je také velmi tenký.

Úsporný OLED 

I u vnitřního displeje nechybí vyšší obnovovací frekvence až 120 Hz, která se díky technologii LTPO zvládá podtaktovat až na 1 Hz. Navzdory úspornosti počítejte i s vysokou svítivostí. Při běžném používání nabízí maximální jas až 1000 nitů, přičemž ve svém maximu u podporovaného obsahu zvládne až 1 300 nitů.


Nejoblíbenější smartphony Xiaomi

Další oblíbené smartphony


Chybět zde nikomu nebude ani výkon. Pohání jej totiž procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 doplněný o 12 GB RAM a o 256GB až 1TB úložiště dle výběru. Při konzumaci obsahu se budou hodit také stereo reproduktory Harman/Kardon. Baterie je zde s kapacitou 4 500 mAh, přičemž podporuje i rychlé dobíjení o výkonu 67 Wattů, takže jej do plného stavu zvládnete nabít už za 40 minut.

Špičkový zde bude i fotaoparát. Ten je trojitý a stejně jako u řady Xiaomi 12S se pod ním opět podepsala Leica. Těšit se můžete na primární 50Mpx hlavní kamerku doplněnou o 13 Mpx teleobjektiv a teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Leica zde dodala některé fotografické filtry, vlastní zvuk závěrky a vlastní vodoznak do fotografií. Telefon umí natáčet také 8K video případně podporuje také nahrávání v Dolby Vision.

Předinstalovaným systémem je zde MIUI 13 přizpůsobený pro potřeby ohebných smartphonů. Telefon bude dostupný zatím pouze v Číně, a to za cenu od 9 000 juanů (cca  39 500 Kč) v základní konfiguraci, přičemž ta vyšší s 1 TB úložiště vyjde na 12 000 juanů, tedy cca 52 500 Kč. Telefon bude k dispozici ve zlaté a černé verzi, prozatím však nemáme informace o tom, zda se dostanou i do Evropy.

Xiaomi Mix Fold 2:

Zdroj