Na dálnici D1 u Humpolce opět vyjíždějí stavební stroje. Pokračuje modernizace úseku mezi Humpolcem a Koberovicemi. V pondělí začaly práce ve středním dělícím pásu. Pro řidiče to znamená omezení provozu. Jeden z pruhů bude užší a maximální rychlost se sníží na 80 kilometrů v hodině.

Humpolec 22:52 8. března 2021

Řidiči musí na dálnici D1 u Humpolce počítat s omezeními. | Foto: Daniel Zach | Zdroj: Český rozhlas Vysočina

Poslední část modernizace dálnice D1 na Vysočině odstartovala o tomto víkendu přípravnými pracemi u Humpolce. Dělníci tam od pátku do neděle instalovali dopravní značení a opatření.

Z Humpolce na Prahu osmdesátkou. Začíná poslední část oprav dálnice D1

„Dokončují se tady práce, pokládka přechodných betonových svodidel,“ uvedl Ondřej Nevídal, který zodpovídá za instalaci dopravního značení mezi kilometry 89 a 92.

„Řidiči by měli dodržovat přikázanou rychlost a měli by si všímat značek. V levém pruhu je zákaz jízdy aut s větší šířkou, jak 2,2 metru,“ dodal. V tomto úseku bude také doprava svedena do jednoho dálničního pruhu.

Kromě úseku u Humpolce by se během března mělo začít pracovat také mezi Velkým Beranovem a Měřínem, tedy mezi kilometry 119 a 134.

mik, psa

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Z Humpolce na Prahu osmdesátkou. Začíná poslední část modernizace dálnice D1 na Vysočině

  2. Plicní ventilátory vyvinuté na Chrudimsku nejspíš skončí ve skladu. Skončila výjimka pro jejich použití

  3. Příspěvek na zaměstnance nebo 60procentní náhrady. Vláda schválila nové kompenzační programy

  4. ‚Budu si tenisu užívat, dokud můžu.‘ Kvitová na narozeniny bilancovala. Na svůj věk se necítí

  5. Djokovič překonal Federerův rekord v počtu týdnů v čele žebříčku. Nyní se chce soustředit na grandslamy

  6. Evropská unie chce do léta zavést očkovací průkaz. ‚Priorita je, aby nebyl diskriminační,‘ říká Petříček

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme