Z Rozvadova do Břeclavi pojede dnes a zítra konvoj francouzské armády

4 měsíce starý 46

Vozidla bude doprovázet vojenská policie. Ilustrační foto. | FOTO: Ministerstvo obrany, se svolením

V pondělí 31. října a v úterý 1. listopadu se přes Českou republiku bude přesouvat konvoj francouzské armády. Z Rozvadova zamíří přes zastávku v posádce Rančířov na hraniční přechod v Břeclavi. Kam bude dále pokračovat, armáda nechtěla upřesnit.

Vozidla francouzské armády na území České republiky vjedou přibližně v půl sedmé večer. Vzhledem k rozměrům a hmotnosti přepravované techniky bude průjezd přesunů koordinován Vojenskou policií v součinnosti s Policií České republiky, Armádou České republiky a Ředitelstvím silnic a dálnic.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM startuje čtenářskou anketu Perly Česka!

číst článek »

Přesun přibližně dvou desítek kusů těžké techniky je organizován tak, aby co nejméně omezil běžný silniční provoz a aby byla zajištěna bezpečnost a plynulost silničního provozu na pozemních komunikacích.

Francouzský konvoj je po delší době dalším vojenským konvojem armády NATO, který přes naše území pojede. Naposledy takto jel v dubnu konvoj nizozemské armády, který tehdy mířil stejným směrem.

Velký konvoj americké armády přesunující se z cvičení Saber Strike jel po našich dálnicích a silnicích v březnu letošního roku.

Zdroj