Za brutální zbití a pokus o znásilnění v pražské Hostivaři uložil soud mladíkovi čtyři roky vězení

před 2 měsíce 72

Nezletilého cizince, který loni v létě podle obžaloby brutálně zbil a pokusil se znásilnit ženu na autobusové zastávce v pražské Hostivaři, potrestal ve čtvrtek soud čtyřmi lety vězení. Verdikt není pravomocný. Hoch, jemuž bylo v době činu 15 let a který má zkušenosti s boxem, napadl ženu ranami pěstí do obličeje. Sexuální čin nestihl podle soudu dokonat, protože jiný nezletilý hoch zburcoval z nedalekého domu policii.

Praha 12:05 15. února 2024

Pouta, spoutání, policie (ilustrační foto)

Jméno obžalovaného mladistvého ani žádné informace, které by mohly vést k odhalení jeho totožnosti, nelze podle zákona zveřejnit (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | ©

Mladíkovi hrozilo vzhledem k jeho věku maximálně pětileté vězení. Kdyby byl dospělý, mohly by mu soudy za pokus o znásilnění se smrtelným následkem uložit až 18 let.

Pražská policie obvinila 16letého mladíka ze znásilnění v Hostivaři

Číst článek

Jméno obžalovaného mladistvého ani žádné informace, které by mohly vést k odhalení jeho totožnosti, nelze podle zákona zveřejnit. Rozsudek mu uložil povinnost uhradit napadené ženě celkem 457 000 korun s úroky.

Hoch na osmatřicetiletou ženu zaútočil v noci 12. srpna 2023 v Doupovské ulici v Praze 10, kde čekala před druhou hodinou ranní na příjezd své matky, se kterou si naplánovaly výlet. Ženy se nejprve zeptal, v kolik jede příští autobus, a když mu odpověděla, bez varování ji napadl.

Opakovanými údery pěstí a rdoušením jí přivodil bezvědomí a bezvládnou ji pak odtáhl do křoví, kde ji podle rozsudku svlékl a položil na záda. Po příjezdu policie utekl a na místě zanechal jak svoje doklady, tak i své oblečení.

Případ surového napadení Ukrajinek v Plasích míří před soud. Státní zástupkyně navrhuje podmínku

Číst článek

Ženě podle rozsudku hrozila smrt, v poloze na zádech totiž mohla vdechnout zvratky. Mladík jí zlámal řadu kostí v obličeji, měla také otřes mozku. Musela podstoupit několik operací, má posttraumatický syndrom a doživotně se zřejmě nezbaví dvojitého vidění.

Mladík u soudu odmítl sexuální motiv. Tvrdil, že ženu napadl, protože byl frustrovaný z událostí předešlého večera a protože se vyjádřila rasisticky a vulgárně na úkor jeho národa. Do křoví ji podle své verze odtáhl, aby jí tam poskytl první pomoc.

Soud ve čtvrtek mimo jiné poukázal na to, že chlapec při hlavním líčení neprojevil vůbec žádnou lítost a proces „sledoval se zvědavým zájmem“. Znalci u mladíka nenašli žádnou sexuální poruchu.

ČTK

Přečtěte celý článek