Za neděli přibylo 85 případů covidu, poprvé od července klesl počet hospitalizovaných pod pět set

4 měsíce starý 13

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 85 případů koronaviru, což je nejméně od 19. června. Před týdnem bylo nových nákaz 94. Počet pacientů v nemocnicích s covidem-19 se snížil na 495. Ve vážném stavu je 23 lidí. Ubývá také úmrtí s koronavirem. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha 8:07 7. listopadu 2022

Na sto tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 45 nakažených (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Epidemie koronaviru slábne víc než měsíc, nedělní přírůstky bývají zpravidla nejnižší kvůli malému počtu testovaných. Laboratorních PCR a antigenních testů lidé v neděli podstoupili necelých 800, před týdnem jich bylo víc než 1250. Pozitivita u nejčastějších diagnostických testů, které absolvují lidé s příznaky, v neděli klesla na 12,3 procenta.

Na sto tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 45 nakažených, před týdnem byla incidence na hodnotě 52. Nejvyšší s hodnotou 84 je aktuálně na Chomutovsku, necelých 19 bylo za poslední týden nově nakažených na sto tisíc obyvatel na Chebsku.

S koronavirem bylo v Česku v neděli v nemocnici 495 lidí, o třetinu méně než před týdnem a nejméně od 14. července. Třiadvacet pacientů ve vážném stavu je také nejméně od poloviny července a o sedm méně než minulou neděli.

Za poslední týden v ČR s koronavirem zemřelo 50 lidí, o týden dřív 72. Nejaktuálnější počty ale ministerstvo průběžně upřesňuje, většinou směrem vzhůru.

Úmrtí je dosud od počátku epidemie předloni v březnu 41 660. Potvrzeno zatím bylo přes čtyři milionů případů nákazy, počet nezahrnuje podezření na opakovanou infekci. Těch ministerstvo zdravotnictví eviduje 358 257, z toho za neděli 21. Před týdnem v neděli jich bylo o šest víc.

Zájem o očkování, které může ochránit proti těžkému průběhu covidu-19, v posledních týdnech většinou klesá. V neděli si pro vakcínu přišlo 151 lidí, o týden dřív 452. Proti koronaviru je v Česku plně očkováno téměř 6,9 milionu lidí. První posilující dávku má víc než 4,3 milionu očkovaných a druhou zhruba 620 tisíc.

ČTK

Zdroj