Jeden z pražských taxikářů žádal po cestujících za jízdu dlouhou 5,5 kilometru 7100 korun. Zadrželi ho ale strážníci z takzvaného Taxi týmu. Dopravci byla uložena kauce 100 tisíc korun, kterou ale nezaplatil, proto mu bylo zabaveno vozidlo i doklady. Kromě vysoké pokuty hrozí řidiči odnětí licence až na tři roky, řekla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Praha 12:23 15. října 2022

Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu. Teď mu hrozí ztráta licence až na tři roky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zákazníci chtěli minulou neděli odvézt z Rytířské ulice v centru města do ulice U Průhonu v Praze 7. Podle městské policie by taxikář za takovou cestu neměl chtít více než 300 korun. Řidič si ale nejprve řekl o dva tisíce a následně se mu ani tato částka nezdála dostatečná. Nakonec mu pasažéři museli zaplatit 7100 korun.

‚Taxi není bezpečný prostor.‘ Ženy zažívají obtěžování jako cestující v taxi i jako řidičky

Číst článek

Vzápětí ho zastavili strážníci z Taxi týmu. „Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala hra na přihazovanou,“ uvedla mluvčí. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu.

„Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě,“ uvedla Seifertová.

Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

Strážníci na místě mohli řidiči dát pokutu do výše deseti tisíc korun. „Ta by ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení byla spíše výsměchem,“ dodala mluvčí.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Řetízkárna v Jáchymově mění majitele. Z převlékárny politických vězňů bude komunitní centrum

  2. Za pětikilometrovou jízdu 7100 Kč. Pražský taxikář přišel o vůz a hrozí mu ztráta licence až na tři roky

  3. Virtuální armáda japonských psů #NAFO bojuje na internetu proti ruské propagandě. Zbraní jsou memy

  4. Světluška letos zazáří z Bubenče. V duetech se zrakově postiženými vystoupí Jiří Korn nebo Michal Horák

  5. ONLINE: Kyjev nasadil systém protivzdušné obrany z Německa. Rusko v noci ostřelovalo Záporoží a Nikopol

  6. Opravy po nehodě nákladního vlaku u Poříčan končí, vlaky už při průjezdu nemusí zpomalovat

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme