Za Petrem Pavlem přišly v Ústí tisíce lidí

4 měsíce starý 32

Po příjezdu do Ústí zavítal Pavel nejprve do Zdravotního ústavu nedaleko nemocnice. Laborantkám předal květiny a poděkoval za obrovské nasazení během covidu.

Poté přejel za dobrovolníky, které sdružuje Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem. Těm poděkoval mimo jiné za práci v Krajském asistenčním centru pro pomoc Ukrajině.

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Generál Petr Pavel v Ústí nad Labem

Se svým štábem pak prošel centrem města na Kostelní náměstí. Průvodce po městě mu dělal historik a ústecký senátor Martin Krsek.

Na zaplněném náměstí u obchodního centra Forum čekaly stovky lidí, při příchodu skandovaly „Pavel na Hrad.“

Pavel odpověděl na Babišovu výzvu. Ukázal své fotky se státníky

Prezidentské volby

Na náměstí byli lidé nejen z Ústí nad Labem a okolí, ale i z dalších měst a obcí v kraji, například z Chomutova, Litvínova, Litoměřic, Děčína, Teplic a mnoha dalších.

„Chtěl jsem vidět generála na vlastní oči z blízka. Až bude prezident, už třeba takové štěstí mít nebudu,“ řekl Martin z Děčína.

Zaskočený generál

Pavel lidem řekl, že v Ústeckém kraji bydlí již 12 let a v Ústí nad Labem bývá často. „Od této návštěvy jsem neměl žádné očekávání, myslel jsem, že se pozdravím s pár lidmi. Tolik lidí jsem opravdu nečekal, to jste mě zaskočili, že je vás tady tolik,“ řekl Pavel davu.

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Za generálem Petrem Pavlem dorazili v Ústí nad Labem lidé z celého kraje

„Pravda se mnohdy ne dobře poslouchá, mnohem lepší je poslouchat, že bude líp případně rozdávat drobné dárky a za ty si kupovat politickou popularitu. Tudy cesta k řešení nevede. Je potřeba se zaměřit na skutečné plány, jak pomoci lidem, kteří si sami pomoct nemohou,“ řekl Pavel.

Odborníci: To nejhorší, co jsme zatím viděli. Babiš parazituje na strachu z války

Prezidentské volby

Zdroj