Restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě, kde se loni v říjnu sešel tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula se šéfem poslanců za ANO Jaroslavem Faltýnkem, dostala za porušení vládních nařízení pokutu dva tisíce korun. Informaci od pražského magistrátu zjistila stanice ČT24. Oba politici už dříve od pražské hygieny dostali třítisícové pokuty.

Praha 17:46 26. března 2021

Faltýnek s Prymulou se v restauraci na pražském Vyšehradě sešli v noci 21. října navzdory platným nařízením | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Provozovateli restaurace Rio's, který umožnil několika známým osobám přístup do prostor restaurace, byla za porušení vybraného vládního usnesení uložena ve správním řízení pokuta dva tisíce korun, která byla zaplacena v celé její výši,“ uvedl pražský magistrát.

Pokutu za schůzku, která tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu stála křeslo, restaurace podle ČT24 už zaplatila. Magistrát o její výši rozhodl během přestupkového řízení, které skončilo v lednu.

Pokuta 3 tisíce pro Faltýnka a Prymulu za porušení opatření? Nebyl jim prokázán úmysl, píše hygiena

Číst článek

Faltýnek s Prymulou se v restauraci na pražském Vyšehradě sešli v noci 21. října navzdory platným nařízením. Restaurace mohly v té době být otevřené jen do osmi večer, a to pouze prostřednictvím výdejních okének. Deník Blesk však oba politiky vyfotil, jak v nočních hodinách vycházejí z prostorů restaurace, a to navíc bez roušek.

Právě za nedodržení povinného nošení roušek dostali Faltýnek i Prymula od pražské hygieny pokutu tři tisíce korun.

Kvůli porušení platných nařízení a souvisejícímu tlaku zároveň Roman Prymula rezignoval na svůj post ministra zdravotnictví a Jaroslav Faltýnek se vzdal své funkce prvního místopředsedy hnutí ANO.

btk

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Za schůzku Prymuly s Faltýnkem dostala restaurace Rio’s pokutu dva tisíce, provozovatel ji zaplatil

  2. Fotbalisté Mladé Boleslavi otočili pohárový zápas se Slováckem a jsou ve čtvrtfinále, čekají je Teplice

  3. Žena, která napadla cestující v metru kvůli špatně nasazené roušce, se sama přihlásila policii

  4. Vakcíny od Pfizeru můžou do obyčejných mrazáků, souhlasí Evropská léková agentura

  5. Ve věku 79 let zemřel spisovatel Polansky, otevřel téma holokaustu českých Romů

  6. Musíme věnovat pozornost i dalším, nejen Součkovi, zní z belgické reprezentace před duelem s Praze

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme