Začala Matějská pouť, v Praze se rozjely kolotoče. Na atrakcích se držela hodina ticha

před 1 měsíc 66

Matějská pouť je fenomén, na který má každý nějakou vzpomínku. „Moje maminka se ráda vozila na řetízkáči,“ řekla CNN Prima NEWS jedna z návštěvnic poutě. „Naposledy jsem tady byl s manželkou a na té kleci zjistila, že je gravidní,“ zavzpomínal další dotázaný.

ČTĚTE TAKÉ: Záběry hrůzy: Návštěvníky kanadského lunaparku uvěznila atrakce. Zůstali viset hlavou dolů

Nabídka atrakcí je skutečně různorodá. Od těch klasických a neškodných, jako je lochneska, až po ty naprosto extrémní – například řetízkový kolotoč ve výšce osmdesáti metrů. „V letošním roce můžu doporučit obří kolo, které má vyhřívané sedačky, uzavřené kabinky, takže na něj můžete jít v každém počasí,“ popsala mluvčí Matějské Eva Kočková.

Ceny jsou stejné jako loni. Od 60 do 250 korun za atrakci. Dá se říct, že více utratíte za jídlo. Klasický perník z pouti vyjde na 150 korun.

Letošní ročník má jednu velkou skvrnu na kráse. V pátek se totiž se rodina Kočkových, která Matějskou provozuje 60 let, rozloučila s Olgou Kočkovou, která se svým manželem Václavem kolotoče na Výstavišti roztáčela. „Na hodinu se v celém areálu vypnula hudební produkce, na uctění babiččiny památky. Ale nedá se s tím nic dělat,“ dodala Kočková.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Obrovský pavouk děsí lidi na Třinecku. Hledají ho všichni místní hasiči, nepomohly ani kamery

Přečtěte celý článek