Záchranáři jeli pomoci zraněnému, ten je zdrogovaný zmlátil. Hrozí mu i vězení

5 měsíce starý 20

Na tuto službu brněnští záchranáři nejspíš jen tak nezapomenou. Celý víkend opakovaně vyjížděli k lidem, kteří si po požití návykových látek způsobili těžkou otravu a následně různé typy zranění. A aby toho nebylo málo, jeden z těchto pacientů na tři záchranáře brutálně a zničehonic zaútočil.

„Bouchal do nich pěstmi, škrábal je, kousal, kopal, způsobil jim zranění. Dva z těchto záchranářů byli posléze ošetřeni v nemocnici. Kromě toho, že tento muž zranil tři moje kolegy, tak také poničil vybavení sanitky a záchranářům poškodil hodinky a brýle,“ popsala mluvčí ZZS Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Případem se tak už začali zabývat policisté pro podezření z trestných činů poškození cizí věci a ublížení na zdraví. Není navíc vyloučené, že stíhání bude ještě rozšířeno o další trestné činy. Agresorovi tak teď reálně hrozí i vězení.

S podobnými případy se přitom záchranáři po celé republice setkávají čím dál častěji. Hlavně opilí a zdrogovaní lidé si na nich a nebo na sanitkách a jejich vybavení vybíjí svoji zlost. Záchranáři proto vzkazují: „V těchto dnech jsme už tak na hranici svých možností a kapacit. Podobné útoky nám v už tak těžké situaci jen ubírají zbytek sil.“

Zdroj