Žáci z prvního stupně a předškoláci by se mohli vrátit do lavic 12. dubna, uvedl Plaga

3 měsíce starý 4

„Třídy prvního stupně základních škol se budou střídat v týdenních intervalech. Školáci budou dvakrát týdně testováni,“ vysvětlil Plaga.  Ve školách budou povinné roušky.

Ve středu po Velikonocích bude podle Plagy řečeno, jestli se školy otevřou ve všech okresech. Záležet bude na epidemické situaci. „Otevírání škol není signálem k uvolňování opatření v dalších částech společnosti,“ upozornil Plaga.

O tom, v kterých okresech se děti vrátí, rozhodne podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) reprodukční číslo. Pokud bude v okrese nad hodnotou jedna, což znamená růst epidemie, návrat se zřejmě o týden odloží. 

Děti v mateřské školce budou bez roušky

V pondělí 12. dubna by se měli zároveň vrátit do kolektivu také předškoláci, budou maximálně v patnáctičlenných skupinách. „Děti ve školkách nebudou muset nosit roušky,“ dodal ministr.

V první fázi návratu dětí do škol po zmírnění epidemie koronaviru zůstanou v Česku na distanční výuce žáci druhého stupně základních škol, středoškoláci i vysokoškoláci. Ministerstvo školství nicméně plánuje umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně základních škol a středních škol, kteří mají problémy s prospěchem, ve skupinách do šesti studentů.

Na praktickou výuku a do laboratoří se budou moci studenti posledních ročníků vysokých škol podle ministra zřejmě vrátit 19. dubna. Rozhodne se o tom týden předem s ohledem na vývoj epidemie.  

Zdroj