Žádné překvapení se nekoná. Babiš bude další dva roky předsedou hnutí ANO, rozhodl sněm

před 2 týdny 30

Babiš získal 88 hlasů z 98 možných, jeden byl proti. Prvním místopředsedou se také podle očekávání stal šéf stínové vlády hnutí ANO Karel Havlíček, který obdržel 91 hlasů z 98, protikandidáta rovněž neměl.

ČTĚTE TAKÉ: Zvažoval jsem, že v politice skončím. Sliby vlády ale nahradily prachy, koryta a moc

„Nebudu zastírat, že jsem minulý rok několikrát zvažoval, že v politice skončím. Politika pro mě nikdy nebyla cílem mého života ani vrcholem kariéry. Zůstávám kvůli podpoře občanů, které drtí drahota způsobená asociální vládou,“ řekl Babiš ve svém úvodním projevu.

Vyjádřil se také ke své budoucnosti. „Důležité jsou pro mě volby v roce 2025. Chtěl bych vás vést jako lídr. Chci v hnutí zůstat tak dlouho, jak dlouho mě budete potřebovat. Jsem si ale jistý, že ANO tady bude i po mém odchodu z politiky a bude to nadále nejsilnější politické hnutí v zemi,“ řekl Babiš.

Od minulého sněmu se asi nejvýraznější personální změna v hnutí odehrála po loňských prezidentských volbách, v jejichž druhém kole Babiš prohrál s Petrem Pavlem. Před hlasováním totiž Babišova protikandidáta podpořili tehdejší místopředseda hnutí a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák i bývalý ostravský primátor Tomáš Macura. Oba už nejsou členy ANO.

„Nemáme žádné problémy,“ uvedl Babiš k situací ve hnutí. „V rámci hnutí ANO jsme udělali známými plno lidí, plno lidí díky nám i zbohatlo, i v Evropě. Stali se známými, potom nějakým způsobem měli jiný názor. Mají pocit, že zkrátka oni vyhrávali volby, tak teď si to zkusí a uvidíme, jak dopadnou,“ dodal.

Vondrák zakládá nové hnutí O.k. (Osobnosti pro kraj), v nadcházejících krajských volbách bude spolupracovat s hnutím STAN.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Česko by mohlo mít euro už za dva roky, řekl Bartoš. „Blábolila Babiše“ vinil z nálepkování

Přečtěte celý článek