Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) si připsala významný úspěch. Její detektivové na českém území vypátrali a následně zadrželi muže, na kterého byl v USA vydání mezinárodní zatykač. Státní příslušník Gruzie, označovaný jako tzv. vor v zakoně je podezřelý ze závažných násilných trestných činů na území Spojených států a v současnosti je umístěn ve vydávací vazbě. Uvedl to mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Praha 11:14 17. ledna 2023

Výjev ze zásahu Národní centrály proti organizovanému zločinu | Zdroj: Policie ČR

Blíže nespecifikovaného státního příslušníka Gruzie vypátrali a zadrželi detektivové odboru zahraničních zločineckých struktur centrály.

Kriminalisté NCOZ zadrželi státního příslušníka Gruzie, na kterého byl v USA vydán mezinárodní zatýkací rozkaz. Muž označovaný jako tzv. Vor v zákoně je podezřelý ze spáchání zvlášť závažných násilných trestných činů na území Spojených států amerických.⁰https://t.co/vxyb5kBQIv pic.twitter.com/WmFr5gleNT

— Policie ČR (@PolicieCZ) January 17, 2023

V souvislosti se zadržením kriminální autority byla na území hlavního města Prahy provedena také jedna domovní prohlídka. V místě zadržení se nacházel i jeho osobní strážce, občan Gruzie, který byl později také zadržen,“ uvedl detailněji k průběhu zadržení Ibehej.

„Vypátrání a zadržení muže proběhlo v těsné součinnosti NCOZ s Útvarem rychlého nasazení, Bezpečnostní informační službou a zahraničními partnery,“ doplnil Ibehej.

Ve vydávací vazbě zadržený Gruzínec setrvá až do výsledku extradičního řízení. To rozhodne, zda bude muž vydán na území Spojených států, které na něj zatykač vydaly.

til

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Zeman se mu stále neomluvil. Šarapatka podal na prezidenta exekuční návrh

  2. Ukrajinská tajná služba vyšetřuje šest ruských vojáků. Podezírá je kvůli zásahu obytného domu v Dnipru

  3. Německo má nového ministra obrany, stane se jím dolnosaský ministr vnitra Boris Pistorius

  4. Invazní ryby karas stříbřitý nebo střevlička východní decimují život v rybnících na Třeboňsku

  5. Úspěšný den českých brankářů v NHL. Vaněček vychytal výhru Devils, Francouz pomohl Coloradu

  6. Stát prověří, zda veslařský svaz kupoval za dotace předražené lodě. Dodavatelem byl i sekretář svazu

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023 2. kolo, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme