Zahrajte si dinosauří hru v prohlížeči Chrome. Ukrátí volný čas, když se náhodnou ocitnete offline

4 týdny starý 17

Google si do mobilního prohlížeče pro Chrome schoval zajímavý „easter egg“. Jakmile je váš telefon offline, můžete si v něm zahrát dinosauří hru, kterou „zabijete“ čas, než se váš telefon opět připojí k sítí. Jedná se o jednoduchou hříčku, u které běžíte s dinosaurem a přeskakujete překážky, např. ptáky a kaktusy, a postupně se vám přičítají body. Běh dinosaura se postupně zrychluje, dokud do herních objektů nenarazíte. V horní části displeje vidíte svůj rekord a aktuální dosažené skóre.

Klepněte pro větší obrázek
Při výpadku mobilního internetu i Wi-Fi si můžete zahrát alespoň tuto dinosauří skákačku. Funguje však pouze v prohlížeči Chrome

Pokud si chcete hru zahrát, stačí vypnout Wi-Fi, deaktivovat mobilní data a aktualizovat stránku v prohlížeči Google Chrome. Pokud nic z toho absolvovat nechcete, stačí jen do adresního řádku prohlížeče od Googlu vepsat adresu: chrome://dino. A můžete se vesele pustit do hraní.

Klepněte pro větší obrázek
Takto zase vypadá legendární had v Google Mapách

A pokud do adresního řádku prohlížeče zadáte adresu snake.googlemaps.com, můžete si zahrát legendárního hada. A to v městech Káhira, Sao Paulo, Londýn, Sydney, San Francisco a Tokio. Popř. si můžete jako herní desku vybrat celý svět. V závislosti na městě se mění i podoba vašeho „hada“, i bonusy, na které narazíte. Hru ovládáte posuny prstů po displeji ve čtyřech základních směrech. Na desktopu si vystačíte s šipkami klávesnice. Obě tyto hříčky mají jen jednoduchou grafiku, ovšem bez dat si zahraje jen dinosauří skákačku.

Zdroj