Zájem o letní dovolené opět roste. V kurzu je Evropa i daleká exotika dostupná přímým letem

5 měsíce starý 144

V řadě letních turistických destinací sice ještě platí určitá proticovidová opatření, ale s dvěma předchozími letními sezónami temna se ta letošní srovnávat rozhodně nedá. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur jsou prodané zájezdy tuzemských „cestovek“ na 90 procentech předpandemického roku 2019. A roste zájem o všechny destinace.

Na pomyslném Olympu trůní Řecko následované Chorvatskem a Itálií. Nemálo Čechů ale v létě plánuje zamířit i o dost dál. „Po úspěšné zimní sezóně, kdy byly přímé lety na Zanzibar i do Dominikánské republiky téměř vyprodané, jsme se rozhodli nabídnout Čechům spojení do těchto destinací poprvé i v létě. Od konce června tak máme v nabídce obě dálkové destinace,“ říká mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková s tím, že cestovní kancelář v následujících měsících nabídne také přímé lety na Madagaskar a do Thajska.

Zanzibar se i díky prakticky nulovým covidovým restrikcím stal zimním hitem. Po období dešťů je ostrov u Tanzanie připraven přivítat zástupy turistů, včetně těch českých, i v létě, kdy se teploty pohybují okolo příjemných 30 stupňů. „Mohou tam navštívit národní parky s unikátním druhem opic nebo si naplánovat i několikadenní výlet na pevninu Tanzanie a zažít to pravé africké safari. Zanzibar je také ostrovem koření, řada návštěvníků tak do svého programu zařazuje zdejší farmy, kde se od místních dozví důležité informace nejen o hřebíčku, který země exportuje do celého světa, ale i o vanilce, skořici, kurkumě, muškátovém oříšku a dalších plodinách,“ přibližuje Pavlíková přednosti ostrova.

Zájem o Zanzibar zvýšila také možnost přímého leteckého spojení z Prahy, které Čedok obstarává ve spolupráci s polskou společností LOT. Let moderním Boeingem 787 Dreamliner zabere přibližně 8,5 hodiny. Na palubě jsou k dispozici sedadla pro 294 cestujících ve třech třídách, business, premium a ekonomické třídě. Klienti nejvíce oceňují pohodlná sedadla s prostorem na nohy, větší okénka, zábavní palubní systém na integrovaných obrazovkách, USB porty pro nabíjení elektronických zařízení, ale také základní hlášení v českém jazyce,“ vysvětluje Pavlíková.

Ráj pro gurmány

Pokud chce člověk strávit dovolenou na exotickém Zanzibaru, bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Ušetřit se nicméně dá v rámci nabídky last minute, kdy se zájezdy s polopenzí prodávají pod 30 tisíc korun na osobu. V některých případech se dá zájezd pořídit dokonce za méně než 20 tisíc, což už je mnohdy srovnatelné i s některými evropskými destinacemi.

A pokud už se na Zanzibar vypravíte, rozhodně vyzkoušejte místní kuchyni, kterou v rámci svých menu nabízí i řada hotelů. „Jedná se zejména o mořské plody a ryby, těšit se můžete například na krevety, langusty, sépie, chobotnice a další pochoutky, které místní loví čerstvé z oceánu. Pochutnáte si i na šťavnatém ovoci, nevynechejte mladé kokosy, mango, papáju, vodní melouny, místní banány a další druhy,“ uzavírá Pavlíková.

Zdroj