Žák se s pistolí natáčel, třídy se zabarikádovaly. Dívka popsala manévry v Hustopečích

1 měsíc starý 17

„My jsme byli ve třídě, normálně jsme se učili a najednou jsme uslyšeli, jak nad námi někdo dupe. A pak nám začali spolužáci z jiných tříd posílat videa a fotky, že se ve škole něco děje, ale my jsme nevěděli co,“ popsala Zoe s tím, že se později rozšířila zpráva o ozbrojeném člověku v budově.

Zda jde o někoho z žáků, nebo člověka „z ulice“, ale dlouho nebylo jasné. „Zůstali jsme zamčení ve třídě, ale pořád jsme nevěděli, co se děje. Pak spolužačka zavolala jednomu učiteli, který nám řekl, ať zůstaneme zamčení. Ostatní třídy se nějak zabarikádovaly lavicemi, židlemi,“ doplnila studentka SOŠ a SOU Hustopeče.

Když se na místo dostala zásahová jednotka, Zoe se spolužáky začaly chodit videa hemžících se policistů kolem školy. Muži zákona následně ve škole zjistili, že žák má u sebe plynovou pistoli. Mladíka i zbraň tak okamžitě zajistili.

Student následně skončil na výslechu a břeclavští kriminalisté, kteří si případ převzali, teď zjišťují, co ho k tomu, že si zbraň do školy přinesl, vedlo. Jestli se chtěl jen pochlubit kamarádům, nebo s ní měl jiné úmysly.

„Měl to být někdo z druháku, z učňovského oboru, ale já ho neznám. Údajně natáčel den předtím video, kde si nabíjel tu zbraň a že chce něco udělat. Já jsem to video neviděla, ale učitelé jo a díky tomu se vše začalo řešit,“ přiblížila studentka.

Podobné situace proto policisté v žádném případě nepodceňují a hlášení o ozbrojených lidech nejen na školách, ale i dalších veřejných institucích, berou jako absolutní prioritu spojenou s maximálním rizikem.

Zdroj