Zákulisí kolem vakcín, EU chce pokračovat v přijímání migrantů, bilióny korun na Zelený úděl EU, Piráti nově chtějí zrušit česko...

3 měsíce starý 19
Zákulisí kolem vakcín, EU chce pokračovat v přijímání migrantů, bilióny korun na Zelený úděl EU, Piráti nově chtějí zrušit českou národnost a zavést pouze evropskou národnost - můj dnešní rozhovor pro Parlamentní listy:

1) Co říkáte výsledkům summitu EU?

Summit EU pořádaný minulý týden skončil závěrem, že ke změně distribuce vakcín mezi členskými státy EU nedojde, „protože to Berlín nechtěl“. To hovoří jasně! Co nechce Berlín, tak to není. Babišova vláda nezajistila včas dostatek vakcín pro ty, kteří se chtějí nechat dobrovolně očkovat, a pouze se chlubí, kolik vakcín má na kdy objednáno. Přitom ale lékaři nemají čím očkovat. Po třech měsících očkování nejstarších věkových skupin je u nás naočkováno pouhých 62 % z nich. Přitom EU uvolnila miliardové částky na výzkum a výrobu vakcín, ale pro 446 miliónů jejich občanů jich bylo zatím dodáno pouhých 88 milionů. Hnutí SPD prosazuje dobrovolné očkování a odmítáme diskriminaci těch, kteří se nechtějí nechat očkovat. EU nám neprospívá, ale škodí, a proto požadujeme vypsání referenda o vystoupení z EU, abychom si o svých věcech, jako je například nákup vakcín, mohli rozhodovat sami tak jako Velká Británie anebo Izrael.

2) Premiér Babiš podepsal dopis 7 státníků, kteří žádají zachování jaderné energetiky i v „zelené“ ekonomice. Měli bychom usilovat o zachování jaderné energetiky?

Šílený Zelený úděl (Green deal) prosazovaný Evropskou unií a schválený premiérem Babišem a jeho vládou má stát českou ekonomiku několik bilionů korun a ekonomiku všech států EU několik bilionů eur. V době covidové krize to může být smrtící a likvidační. Vláda Andreje Babiše (ANO, ČSSD s podporou KSČM) je vůči Bruselu neuvěřitelně servilní. Měli bychom vystoupit z EU, abychom se tomu vyhnuli. Ale pokud tedy máme splnit tyto šílené požadavky EU, když jsme pořád členy EU, je jaderná energetika nutná. Samozřejmě ji lze kombinovat s jinými zdroji, ale v současné době nemá v případě ČR nějakou silnější alternativu, jelikož nemáme možnosti jak jinak zajistit naší energetickou bezpečnost a soběstačnost. A to říkám při vědomí, že nejsem nějakým zásadním fanouškem jádra.

3) V ČR je téma jaderné energetiky, konkrétně dostavby elektrárny v Dukovanech, spojováno též s otázkou „bezpečnosti“, která má spočívat ve vyloučení ruského a čínského zájemce o zakázku. Co říkáte na tyto iniciativy, vycházející zejména z klubů TOP 09 a STAN?

Pokud se z tendru vyloučí některé firmy, bude nižší konkurence a tudíž vyšší cena elekřiny pro naše občany. Je potřeba zajistit otevřené kompetitivní výběrové řízení, aby měli lidé co nejnižší cenu energie. Samozřejmě přihlédněme i k bezpečnostním aspektům. Zde připomínám, že nedávno USA uvalilo sankce na německé firmy, které staví německo-ruský plynovod Nord Stream 2, jelikož USA nechějí energetickou bezpečnost a soběstačnost Německa. USA tak přímo poškozují Německo. Takže je potřeba se na otázku bezpečnosti dívat komplexně, nikoli jen jak se to komu hodí. Musíme být obezřetní na všechny strany a jediným kritériem musí být výhodnost pro naše občany. My podporujeme takovou firmu, která dá nejlepší nabídku a hlavně zahrne i české firmy. Je šílené, že si politici demobloku berou energetickou bezpečnost našeho státu jako rukojmí ve své novodobé studené válce. Podobně jako si berou jako rukojmí naše občany v otázce očkování Sputnikem. Pro ty, kteří se chtějí nechat dobrovolně očkovat, by měl stát zajistit výběr vakcíny, a mezi tento výběr patří bezesporu i Sputnik, který je registrován v desítkách zemí světa a smlouvy o spolupráci již uzavírají i největší země západní Evropy. Pro SPD je blaho našich občanů a naší země nejvyšším zákonem a nehodláme poklonkovat zájmům velmocí, ať už jsou ze západu či z východu.

4) Co si myslíte o Covid Passech EU?

Odmítáme CovidPass Evropské unie, protože diskriminuje a segreguje neočkované občany. CovidPassu dělá z neočkovaných lidí občany druhé kategorie. Pro SPD je nepřijatelné, aby obsah tohoto CovidPassu určovala EU a podmiňovala jeho platnost mj. druhem použitých vakcín. Obsahem CovidPassu mají být velmi citlivé informace o jeho držiteli a zároveň bude umožňovat u držitelů smartphonů jejich sledování pohybu ve stylu totalitního „Velkého bratra". CovidPass zároveň neřeší skutečnost, že jeho držitel může být přenašečem koronaviru, a to bez ohledu, jestli byl anebo nebyl testován anebo očkován. CovidPass také nesmí být pro neočkované diskriminační a segregační, a proto SPD jeho zavedení v této podobě odmítá. Očkování musí být dobrovolné a neočkovaným občanům nesmí být omezovány jejich občanské svobody.

5) Za malého zájmu se v EU opět stává aktuální otázka migrace. Opět se hovoří o systému, který by přerozděloval migranty mezi členské státy EU pod heslem „povinné solidarity“. Jak se k této otázce staví SPD?

To hnutí SPD naprosto odmítá. EU nepomáhá, ale škodí. Musíme z EU odejít, nebo nám Brusel vnutí imigranty! My jsme proti tomu rozjeli petici, prosím podpořte nás podpisem: https://www.saveurope.cz/
Již v říjnu nám hrozí i v naší republice reálné nebezpečí, jelikož koalice Pirátů a STAN má v programu přijímání migrantů a eura. To samé prosazuje koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOPO09) a ČSSD. Pakliže by z těchto uskupení vznikla vláda, bude to pro naší republiku ekonomická a sociální katastrofa.

6) Co říkáte výzvě europoslance za Piráty Mikuláše Peksy, který prostřednictvím sociálních sítí vyzval občany, aby při sčítání lidu do kolonky národnost uváděli – EVROPSKÁ?

To je zcela zcestný názor prosazovaný novodobými neomarxisty a globalisty. Je vidět, že cílem globalistů a Pirátů je konec evropských národů i našeho státu, čehož nástrojem je i masová imigrace. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se zúčastnil demonstrace „Uprchlíci vítejte". Adéla Šípová, která je nyní senátorkou Pirátů, zase uvedla, že je pro kvóty na imigranty a že se na imigranty těší.

Zdroj