Zásah domu v Rehovotu: Železná kopule měla poruchu, vysvětluje izraelská armáda

6 měsíce starý 14

„Systém střílel podle plánu, ale protistřela nezachytila raketu odpálenou Islámským džihádem, která zasáhla obytný dům v Rehovotu,“ řekl Hagari.

Z palestinského území bylo na Izrael vypáleno přes 860 raket, Železná kupole zasáhla více než 95 procent z nich.Video: Reuters

Minulý týden podle webu podobná porucha způsobila, že „malý počet raket vystřelených z Gazy pronikl přes protiraketový štít“. Armáda uvedla, že příslušná jednotka protiraketové obrany se s technickým problémem vypořádala a obnovila plnou účinnost systému.

Od úterního zahájení izraelské operace Štít a šíp, jež má být namířená proti palestinským radikálům, bylo na židovský stát z Pásma Gazy vypáleno asi 860 raket.

Izraelský systém protivzdušné obrany Železná kupole (Iron Dome) zachytí obvykle přes 95 procent raket z Pásma Gazy. Sirény včas varují obyvatele, kteří se schovávají do krytů.

Izrael podnikl další nálety v Pásmu Gazy

Blízký a Střední východ

Útočí i izraelská armáda, která při bombardování zabila už tři desítky lidí včetně civilistů.

Ve čtvrtek podnikl Izrael v Pásmu Gazy další nálety. Při jednom z nich byl zabit šéf raketového programu radikální skupiny Islámský džihád Alí Hasan Muhammad Ghálí.

Izraelská armáda uvedla, že terčem náletů jsou pozice, odkud teroristická skupina Islámský džihád odpaluje rakety na Izrael.

Foto: Ibraheem Abu Mustafa, Reuters

Palestinci stojí uprostřed trosek domu zasaženého izraelským úderem v Chán Júnis na jihu Pásma Gazy.

Při společné operaci izraelské armády a tajné služby Šin Bet zaútočily bojové letouny na budovu na jihu Pásma Gazy, kde se Ghálí skrýval, uvedl armádní mluvčí. „Ghálí je považován za klíčovou postavu palestinského Islámského džihádu a aktivně se podílel na nedávném odpálení raket na Izrael,“ dodal.

Zdroj