Zase jsem to neodflákl. Vždycky si to napíšu a takhle připravím na ráno. Proslov, záložní kopii proslovu, záložní desky má Iva k...

2 měsíce starý 10
Zase jsem to neodflákl. Vždycky si to napíšu a takhle připravím na ráno. Proslov, záložní kopii proslovu, záložní desky má Iva kdyžak (jsem mistr Evropy ve ztrácení obřadních desek se státním znakem ve zlaté, stojí 500,- Řeporyje jsou tam za krátkou dobu mého oddávání tak za tři a půl tisíce a to jsem v polovině mandátu), závěsný odznak a v telefonu skladby, co chtěli (dýdžejuju si to sám z kapsy, mám rád obřady ve štábní kultuře, maturiťáky co moderuji by vám mohli vyprávět, jaký jsem nacista, když provádím ve čtyři odpo mnou vynucenou zkoužku nástupů a šerpování, vím svoje)

Miluju svatby, kdy si holka, ideál jižní Morava, jedináček, rodiče oba zamilovaní do Andreje, bere místního chasníka a starci trpí před obřadkou. Nelíbí se jim nic, ani místních chasník, ani MNV, ani obřadka a nelíbím se jim já. Jak přijde ženich a pro klid nasraného tchána, kterému jedinou dceru oddává tenhle kretén z ODS, se ujišťuje, že nebudu dělat nějaké nečekané fóry.. Hele, to je moje chvíle. Ujistím, že jsem jediný oddávající v zemi, po kterém nikdo nechce veselý proslov, představa, že budu ještě rozjetější a všehochopnější, než jak je o mě obecně známo, předem děsí.

Jak se toto děje, houknu si na úřednici, ať mi podá "čtyřku" a prohodím si proslovy.

Já jsem vždycky překvapivej. Je mi rozumět a máme tu fakt hezký svatby. Ale čtyřka, čtyřkou si rozbrečím libovolnou svatbu do minuty.

"Fotřík minule jak skoro plakal, objímačka a přišel bys za námi na hostinu, ty kluku, krásný to bylo.."

Umím i rozplakat při dvojáku vítání občánků v prvním kole rodiče a ve druhém prarodiče. Jen tak. Využívám k překvapivým výpadům dojemného právě nejisté očekávání přítomných.

Zítra nic z toho nebude. Oddávám zdejšího rybáře a rybářku oba na prahu správy důchodového zabezpečení, takové máme rádi, věříme jim že se berou fakt po kurva úvaze a často už několika individuálních kolech. Že tam nejsme zbytečně.

Nám je to jedno, kdo tam stojí, ale poznáte pár, který si přišel pro papír po desetiletém soužití a prostě tomu věří páreček, kterému budete občánka za dva roky vítat už ve střídavé péči.

Oddal jsem jen letos, přes to, že se kvůli Covidu 19 měsíce neoddávalo více párů, než předchozí starostové a starostky Řeporyj za dvanáct let. Nevím, čím to je. I dětí se nám rodí hodně. Musel jsem zrušit dva dvojáky vítání, takže budu mít "čtverák".

Svatby tu byly v průměru 0,6 ročně "jedna". Já měl letos troják!

Oddávám rád. A zadarmo. I na Silvestra. Cokoli, děláme to rádi. Jen mi neříkejte, ať nedělám vtipy se strachem v očích, že vás nastávající tchán, už tak nasraný, zabije za zkurvení nejšťastnějšího dne dcery Novotným a jeho průpovídkami kde řekl dokonce prdel a nikdo se nesmál. To uděláte a ... utopím vás v slzách.. Čtyřkou..

Můj vlastní oddávající, pan pastor Dobroslav Makovička může být snad spokojený, co jeho prostřednictvím Bůh spojil, pořád drží a sám se snažím oddávat tak, jako oddal on nás, na vysoké úrovni a dojemně.

Ale zase si říkám, zítra Silvestr, mohl bych to pojmout trošku zvesela... Uvidíme.

Podle tchána...

Zdroj