Zastavme trans ženy. Do dámského sportu nepatří, má jasno přeoperovaná atletka

5 měsíce starý 21

„Ona ví, že když jde plavat, porazí všechny o dva bazény. Narodila se jako chlapec,“ poznamenala Jennerová směrem k plavkyni Thomasové v interview pro Fox News. Ona sama se kdysi jako muž účastnila vrcholných sportovních akcí a zvítězila například v desetiboji na olympiádě v roce 1976 v Montrealu.

Jennerová proto nechápe, proč přeoperovaná plavkyně Thomasová, která se narodila jako muž, nyní soutěží v ženských plaveckých disciplínách. „Byla vychovaná jako chlapec. Její kardiovaskulární systém je větší, její dýchací systém je větší, její ruce jsou větší. Prostě plave rychleji, o tom se ví,“ myslí si Jennerová.

Thomasová se navíc plavání na vrcholové úrovni věnovala i jako muž.

„Celý tento svět, který je citlivý na rasové a kulturní otázky a ve kterém žijeme, nefunguje. Je mi líto ostatních atletek, které s tím bojují. Protože v tomto světě musí každý řícti: ‚Božínku, to je ale úžasné.‘ Jenže není. Musíme ochránit ženský sport a atletická asociace by to měla reflektovat. Myslím, že by to měla zastavit,“ řekla Jennerová.

Trans sportovci budí vášně už delší dobu. Třaskavé reakce například vyvolala účast vzpěračky Laurel Hubbardové na Letních olympijských hrách v Tokiu. Hubbardová se totiž taktéž narodila jako muž.

Zdroj