Zastupitelé Prahy 10 na svém pondělním jednání odvolali z funkce starostku městské části Renatu Chmelovou a jejího místostarostu Davida Kašpara (oba Vlasta). Podle opoziční TOP 09 měli oba napojení na bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), kterého policie trestně stíhá v kauze Dozimetr.

Praha 17:36 27. června 2022

Renata Chmelová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Starostka to označila za zástupné důvody, skutečným jsou podle ní připomínky k připravovanému územnímu plánu. Chmelová je i senátorkou za obvod Praha 10.

V desáté městské části dosud Vlasta vládla s Piráty a ODS, v opozici je TOP 09 spolu s hnutím ANO. Odvolání obou politiků podle mluvčího Prahy 10 Jana Hamrníka podpořili zastupitelé všech klubů kromě Vlasty, která sdružuje nezávislé zastupitele a členy STAN, KDU-ČSL a Desítky pro domácí. Kašpar je členem STAN, Chmelovou hnutí podpořilo do podzimních senátních voleb.

„Ani jeden z nich nedokázal jasně rozptýlit pochybnosti o tom, jestli jsou se současnou kauzou nějak spjatí,“ uvedl předseda TOP 09 v Praze 10 Radek Lojda. Chmelová jakékoliv problematické vazby odmítla. Dodala, že na funkci rezignuje i poslední radní Vlasty Lucie Sedmihradská a koalice přechází do opozice.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Siniaková po nepovedeném prvním setu nestačila na Chwalińskou, na Wimbledonu končí v prvním kole

  2. Nizozemsko zasáhla silná bouře s tornádem. Zahynul jeden člověk, deset je zraněných

  3. Zastupitelé Prahy 10 odvolali starostku Chmelovou a radního Kašpara. Byli prý napojení na Hlubučka

  4. ‚Jste připraveni znovu sloužit svojí zemi?' Autor konspirační teorie QAnon se po roce ozval

  5. Vidět svůj odraz v poháru je obrovské zadostiučinění, říká brankář Francouz po triumfu ve Stanley Cupu

  6. Ruské rakety dopadly na ukrajinský Kremenčuk. Zasáhly nákupní středisko, kde bylo přes tisíc lidí

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme