Závěr týdne přinese déšť i sníh. Pozor na silnicích, budou klouzat

1 měsíc starý 7

„Od středních, někdy až od vyšších poloh čekáme srážky sněhové, kdy se přechodně může tvořit slabá sněhová pokrývka. Po ránu pozor na tvorbu náledí, při ojedinělých mrznoucích srážkách pozor i na ledovku,” upozornila Honsová s tím, že ráno a dopoledne se místy udrží i mrznoucí mlhy.

Ve čtvrtek bude převažovat oblačno s občasným sněžením. Sníh by se mohl objevit v polohách nad 400 metrů, v nižších polohách se bude jednat o srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty se dostanou na 0 až 4 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 metrů nad mořem půjde o sněžení,” popsala Honsová. V noci teploty klesnou na 0 až -4 °C, při vyjasnění na -6 °C. Přes den se teploty dostanou na 0 až 4 °C.

Oblačno až zataženo s občasným deštěm, který bude od středních poloh přecházet ve srážky sněhové, bude převládat i v sobotu. V noci teploty klesnou na 0 až -4 °C, denní maxima vystoupají na 2 až 6 °C.

Velmi podobně by mělo být i v neděli. Srážky by se již měly vyskytovat pouze ojediněle. Od vyšších poloh mohou být opět sněhové. Noční minima klesnou na 0 až -4 °C, přes den se dostanou na 2 až 6 °C.

Po pondělním přechodu slabé teplé fronty se obnoví inverzní charakter počasí. Převážně bude oblačno až zataženo, na západě se místy přidá déšť se sněhem. V noci teploty klesnou na 1 až -3 °C, denní vystoupají na 3 až 7 °C.

V úterý bude oblačno, ojediněle během dne i polojasno. V noci teploty klesnou na 1 až -3, přes den vystoupají na 2 až 6 °C.

Podobně bude i ve středu. Noční teploty setrvají mezi 1 až -3 °C, přes den se dostanou na 1 až 5 °C. Při ojedinělém vyjasnění se mohou dostat až k 9 °C.

Zdroj