Závodník na historickém motocyklu v Jičíně havaroval mezi diváky. Bylo zraněno pět lidí

před 4 týdny 44

Pět lidí bylo v sobotu před polednem zraněno při havárii závodníka mezi diváky při závodech historických motocyklů Cena města Jičína. Záchranáři dva diváky a závodníka odvezli do nemocnice v Jičíně. Dva diváky ošetřili na místě. Jedno ze zraněných bylo dítě. Policie nehodu vyšetřuje pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Jičín 20:20 15. června 2024

Motocykl (ilustrační foto)

Při závodu historických motocyklů v Jičíně se zranilo pět lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay, Český rozhlas

Případnému pachateli v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti, řekly to mluvčí záchranářů a policie Lucie Hanušová a Iva Kormošová.

„Dle prvotních informací třiašedesátiletý řidič motocyklu značky Yamaha z dosud nezjištěných příčin nezvládl pravotočivou zatáčku, spadl na zem a poté i s motorkou vletěl do diváků,“ uvedla policejní mluvčí Kormošová. Policie podle ní vyšetřuje veškeré okolnosti nehody, předmětem vyšetřování bude i zajištění pořadatelské služby.

Během motocyklového závodu v Jičíně došlo krátce před polednem k nehodě jednoho z účastníků, který havaroval mezi diváky. Na místě evidujeme 5 zraněných osob, které byly v péči @zzskhk. Událost vyšetřuje @PolicieCZ. Na místě události zasahovali profesionální hasiči CHS Jičín.

— HZS Královéhradeckého kraje (@hzskhk) June 15, 2024

Závodníka záchranáři převezli do nemocnice s bolestmi zad, hrudníku a nohy. Jeden z převezených diváků měl podezření na zlomeninu nohy a druhý měl povrchové zranění.

„Na místo jsme vyslali čtyři pozemní posádky a vrtulník, který nakonec odletěl prázdný,“ uvedla Hanušová.

Když se z garáže stane muzeum. Karel Petschke v osmdesáti letech stále jezdí s veterány na závody

Číst článek

Cena města Jičína se jezdí na běžných silnicích v Koněvově a Markově ulici a po západním obchvatu města na silnici I/35. Nehoda se podle policie stala u kruhového objezdu, na němž se stýká Koněvova ulice a obchvat.

Organizátoři závodů nehodu nekomentovali. „Zatím se nebudeme vyjadřovat. Vše vyšetřuje policie,“ řekl předseda pořádajícího Automoto klubu Český ráj Jičín Dalibor Vik.

Závody po nehodě pokračují. V sobotu byly na programu tréninky, v neděli od 08.00 se pojedou samotné závody.

Závodů se účastní závodníci s historickými stroji. Nejmladší motocykly jsou zhruba dvacetileté, nejstarší byly vyrobené před druhou světovou válkou. Principem závodu je takzvaná jízda pravidelnosti, kdy závodník je odměňován za to, že jednotlivá kola absolvuje v co nejpodobnějších časech.

Po dobu víkendových závodů jsou ulice i obchvat pro běžnou dopravu uzavřeny a řidiči musejí jezdit objížďkami.

ČTK

Přečtěte celý článek