Zdeněk Šarapatka: Mynář se mstí České televizi. Zeman šikuje poslance i radní

2 měsíce starý 15

Jana Bobošíková a Hana Lipovská u prezidenta Zemana. | FOTO: Twitter

Kancléř žije. Kdo si snad myslel, že Vratislava Mynáře usoužilo svědomí kvůli dotacím na privátní penzion, sjezdovku, rybník nebo účty z Lán za prádelnu, je vedle. Naopak, vedoucí prezidentské kanceláře je v obvyklé formě: lže, kudy chodí.

Co v době, kdy zemi zužuje čínská nemoc, v okolí nemine den bez zprávy o úmrtí blízkých a politici paří na tajných mejdanech, leží Hradu nejvíc na srdci, ukazuje čerstvá stížnost Mynáře na generálního ředitele České televize. Radu ČT, kde se to hemží Zemanovými a Babišovými mazlíky, totiž kancléř obeslal čtyřstránkovým elaborátem s názvem „Stížnost na způsob informování o jmenování ministra a žádost o projednání“.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Zemanův úředník se v něm vrací k „incidentu“ z (sic!) 20. října minulého roku. Jeho kancelář tehdy odmítla opakovanou žádost České televize o možnost natáčet jmenování ministra zdravotnictví Blatného v Lánech a Hrad dal přednost streamování Zemanovy ceremonie Českou tiskovou kanceláří. Ta  jej nabídla dalším médiím. Být machrem na kejkle s dotacemi ale neznamená být machrem i na televizní techniku. Prezidentská kancelář tehdy nevzala v potaz varování profíků z ČT před technickými riziky streamu pro profesionální, živé televizní vysílání a signál ČTK se technicky přerušil ještě před proslovem Miloše Zemana. Lánská sláva tak byla – už bez potíží – odvysílána hned poté, co ČT požádala „četku“ o přenos na záznam. Jakkoli šla tedy vina za Hradem, neváhal Mynář televizi veřejně poplivat zpochybňováním její technické profesionality. Šéf ČT Petr Dvořák jej sice vyzval  k omluvě, leč marně.

Mynářova nenávist k veřejnoprávní televizi jde totiž až za hrob. Dotační skandály, kšefty kolem lánské obory a byznysové i kolaborační propletence kolem Hradu, odhalené ve zprávách a publicistice ČT včetně zásadového odmítnutí angažmá kancléřovy manželky na Kavčích horách, vede Mynáře k zuřivé touze po odplatě. Jeho chování tak připomíná ty radní ČT, kteří místo věcné kontroly ostouzejí Českou televizi ve vlastních, obskurních internetových pořadech a na Hradu poplatných serverech. Vedle XTV a youtubového kanálu sprostoty v podání člena Rady ČT Lubomíra Veselého teď skrze pomlouvačná videa účtuje s Českou televizí i duo Lipovská – Bobošíková.

Motivací tu je vedle politického zadání a servility k mocným pomsta. U Veselého za zrušení jeho nudné talk show v  ČT Brno a za pořad Newsroom ČT24, který se zajímal o jeho podlézání premiérovi a prezidentovi. U Lipovské za její bytnou Bobošíkovou, která se ani po dvaceti letech nevyrovnala s výpraskem během televizní krize. Že Českou televizi dohromady cíleně poškozují, o jejich nestrannosti nemůže být vůbec řeč a střet zájmů tu nevidí leda slepý, přitom paradoxně nezajímá poslance sněmovního volebního výboru za ANO.  Kteří se v jiných případech zájmem o dobré jméno ČT ohánějí takřka na potkání. Teď je to pro ně slovy Babišovy parlamentní „hvězdy“ Barbory Kořanové, jen „banalita“.

Není divu, kdo četl Kořanové blažené ódy na Zemana krátce poté, co ji a poslance Nachera, ausgerechnet členy Volebního výboru sněmovny s kompetencemi k Radě České televize, přijal v Lánech, je doma. Ač se s lidmi, kteří „v životě nic nedokázali“, prezident jinak nesetkává, ale Kořanovou přijal, má snadné vysvětlení. Účelové hradní stížnosti na Českou televizi a sílící tlak na pozici generálního ředitele Petra Dvořáka totiž potřebují oddané spojence. Zemanovy chráněnce v Radě ČT, stůj co stůj kryté Babišovými kádry ve volebním výboru.

Proč si teď Zemanův mužik podruhé stěžuje na stejný přenos z Lán, když za jeho komplikacemi stála sama hradní kancelář a proč se dožaduje omluvy z Rady ČT, když dostal před dvěma měsíci pádnou odpověď ředitele televize, je tedy nasnadě. Zemanova káva s vybranými členy „mediálního“ výboru sněmovny a jeho dnešní setkání s Hanou Lipovskou a Janou Bobošíkovou v Lánech i Veselého ujištění, že „Miloši Zemanovi projeví podporu kdykoliv“, páchnou na hony politickou manipulací s vinou a trestem, v níž se hraje o hlavu ředitele České televize. Opoziční politici i slušní lidé v koalici by měli konat.

Přihlížet tu dávno nestačí…

Zdroj