Zdravotní sestra měla píchnout pacientovi injekci, ten ochrnul. Jsem nevinná, hájí se

3 měsíce starý 82

„Nikdy bych neaplikovala injekci bez vědomí lékaře. Za celých 15 let se nic takového nestalo. Takže se opravdu cítím nevinná,“ uvedla obžalovaná sestra.

„Pána si vybavuju, ale už si nic nepamatuju, je to dlouho. Vím, že u nás ležel. Se zdravotní sestrou nemám žádný problém,“ uvedl u soudu zdravotník, který měl v době incidentu noční směnu.

V říjnu 2017 byl senior Miroslav Urban hospitalizovaný v děčínské nemocnici kvůli silným bolestem hlavy po léčbě pásového oparu. Podle obžaloby mu zdravotní sestra bez jeho souhlasu píchla injekci s neznámou látkou. „V místě vpichu se mu následně vytvořil hematom, muž musel podstoupit několik operací a jeho stav se výrazně zhoršil,“ uvedla státní zástupkyně.

Soudní znalec v posudku uvedl, že nelze zjistit, zda byl vpich injekcí proveden před přijetím na neurologii, nebo až následně. Děčínská nemocnice, stejně jako sama obžalovaná zdravotní sestra, vinu odmítá.

„Opravdu mi to způsobuje zdravotní potíže, trvá to dlouho, myslím si, že je to nespravedlivý soud. Až se ukáže pravda, doufám, že se mi Urbanovi veřejně omluví,“ uvedla zdravotní sestra. Senior se už konce soudního líčení nedočkal, před několika měsíci zemřel.

Zdravotní sestře hrozilo za ublížení na zdraví až roční vězení nebo zákaz činnosti.

Zdroj