Zdravotníci dostanou odměny až 75 000 korun

1 měsíc starý 8

Očkování seniorů z městské části Brno-Židenice Foto: Jiří Motloch, Právo

Zdravotníci dostanou odměny až 75 000 korun

Pro zdravotníky to budou odměny za podzimí vlnu pandemie, které dosud nedostali, lékaři si na to opakovaně stěžovali. Ministr zdravotnictví Jan Blatný v prosinci sliboval, že odměny budou vyplaceny letos v prvním čtvrtletí, minulý týden uvedl, že by je měli zdravotníci dostat v květnové výplatě.

Vláda dnes schválila vypsání dotačního programu, z něhož se peníze vyplatí.

„Děkujeme vám za to, s jakým nasazením pracujete. Mimořádné odměny jsou to nejmenší, co pro vás můžeme udělat,” uvedla Schillerová.

Zdravotníci by měli dostat 75 tisíc korun hrubého, pracovníci v sociálních službách 15 až 50 tisíc korun. Další informace by měly padnout na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády.

Druhé kolo odměn soc. službám jsme právě schválili! Až 50 000 Kč hrubého tak půjde jednomu zaměstnanci. Mimochodem, nově bude @mpsvcz řešit i odměny pro zdravotníky v soc. službách, protože @ZdravkoOnline se od nich odvrací. Já ale vaši práci nenechám bez povšimnutí. pic.twitter.com/ogFgMkArk8

— Jana Maláčová (@JMalacova) March 8, 2021

Aktuálně je situace v nemocnicích kritická. Hospitalizovaných je téměř osm tisíc lidí s koronavirem, z nich přes 1700 je ve vážném stavu. Docházejí také lůžka a chybí i personál.

Vláda tak již minulý týden rozhodla o pracovní povinnosti pro ambulantní speciality a pro část studentů vysokých a středních škol. Povolat je mohou hejtmani a primátor Prahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj