Ze zajatého podplukovníka se vyklubal generál Syčevoj, bývalý nejvyšší velitel na západě

2 měsíce starý 31

Protiofenziva v Charkovské oblasti přináší zajímavé a někdy vskutku nečekané výsledky. Při osvobozování území byl ukrajinskými vojáky zajat generálporučík Andrej Syčevoj, bývalý nejvyšší velitel Západního uskupení ozbrojených sil Ruské federace.

Pikantní na celé věci je, že generál se do zajetí dostal v převlečení do uniformy „obyčejného“ podplukovníka.

„Ukázalo se, že to není obyčejný podplukovník, ale generál ruské armády Andrej Syčevoj, který velel západnímu směru. To už je zajímavé. Spoustu našich důležitých chlapů za něj můžete vyměnit,“ napsal poslanec Oleksij Gončarenko na svém telegramu.

O Syčevovi je známo, že v minulosti prošel boji v Sýrii a od února 2019 do listopadu 2021 velel 8. gardové kombinované armádě Jižního vojenského okruhu a od 28. února 2022 se na něj vztahují osobní sankce EU. Po zahájení ruské agrese vůči Ukrajině se stal velitelem skupiny vojsk Západ. Velel seskupení Západ, které ovládalo Balakliju, Gusarovku, Ščurovku, Verbovku, Vlčí jar, Červony Jar, Semjonovka a další obce.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Věříte mu? Nový Týdeník FORUM reaguje na nehorázný inzerát Andreje Babiše

číst článek »

Z funkce velitele Západního vojenského okruhu byl však přibližně před měsícem odvolán kvůli „neuspokojivým výsledkům“. Spolu s ním byli odvoláni i generálporučík Vladislav Jeršov z funkce velitele 6. armády kombinované zbraně Západního vojenského okruhu a generálmajor Vjačeslav Gurov z funkce velitele 1. tankové armády Západního vojenského okruhu.

Generál byl zajat poté, co se ukrajinským silám podařilo částečně zničit a částečně zajmout ruský vojenský personál ze speciální jednotky rychlé reakce Samara. Proč byl převlečen do uniformy s výrazně nižší hodností, zatím není ještě známo.

Zdroj