Zelenskyj: Ukrajinských vlajek přibývá, den soudu přijde

4 měsíce starý 12

„Rusko zinscenovalo v Donbasu frašku, kterou chtělo prezentovat jako údajné ‚referendum‘. Propagandisté to všechno natáčeli v části Donbasu, kterou ovládali. A nyní je tam ukrajinská vlajka,“ citoval Zelenskyho server Ukrajinska pravda.

Podle ukrajinského prezidenta není na území nedávno osvobozeného města Doněcka v regionu Donbasu po pseudroferednech ani památky a při pohledu na ukrajinské vlajky bude pro Rusy podobných nesrovnalostí přibývat.

„Tento týden se v Donbasu objevily další ukrajinské vlajky. Za týden jich bude ještě více. Co je tedy pseudoreferendum? Jsou to dvě doněcké oblasti, dvě vesnice Jampilu v Doněcké oblasti nebo dvě vesnice Torskoje?“ zmínil Zelenskyj.

„Naše vlajka bude všude,“ zdůraznil s tím, že ohledně války si Rusko musí přiznat, že se jedná o jeho historickou chybu.

Zelenskyj: S Putinem už jednat nebudeme, až s jeho nástupcem

Evropa

Zelenskyj rovněž připomněl Norimberský proces, jehož ukončení z 1. října 1946 si v těchto dnech svět připomíná. Mezinárodní vojenský tribunál v německém Norimberku tehdy soudil jako válečné zločince představitele nacistického Německa a podle Zelenského čeká podobný tribunál ty, kdo jsou zodpovědní za ruskou „speciální operaci“ na Ukrajině.

„Dnes ještě nevíme, který den se tak stane, ale víme, že den našeho vítězství určitě přijde a po něm bude následovat den soudu pro rašisty,“ řekl.

Ukrajinci jsou podle Zelenského na cestě k získání zpět všeho, co jim patří, což se rovněž týká Krymu.

Ukrajina podává žádost o urychlený vstup do NATO

Válka na Ukrajině

Zelenskyj reagoval na smlouvy o připojení čtyř Moskvou částečně okupovaných ukrajinských regionů k Ruské federaci, kterou Putin podepsal v pátek. Šéf Kremlu tehdy prohlásil, že Rusko bude anektovaná území hájit „všemi dostupnými prostředky“.

Zdroj