Železniční neštěstí v USA: Vlak plný lidí vykolejil. Na místě jsou oběti i zranění

5 měsíce starý 35

Vedoucí záchranné služby okresu Chariton Eric McKenzie uvedl, že při srážce zahynulo několik lidí a zranilo se nejméně 50 dalších. Tři cestující byli převezeni do univerzitní nemocnice v Columbii, informoval mluvčí nemocnice Eric Maze. O jejich zdravotním stavu nesdělil podrobnosti.

Představitel letecké záchranné služby řekl listu Kansas City Star, že nejméně osm vrtulníků přepravuje pacienty z havarovaného vlaku.

Vlak na lince z Los Angeles do Chicaga narazil do sklápěče na železničním přejezdu u města Mendon kolem 13:42 místního času (20:42 SELČ), uvedla železniční společnost Amtrak v prohlášení. Dodala, že na palubě bylo přibližně 243 cestujících a 12 členů posádky. Mendon leží asi 160 kilometrů severovýchodně od Kansas City.

Náraz podle snímků na sociálních sítích zcela vykolejil několik vagónů. Společnost Amtrak uvedla, že mimo koleje skončilo osm vagónů a dvě lokomotivy.

Jednalo se o druhou vážnou nehodu během dvou dnů, v níž figurovala souprava společnosti Amtrak. V neděli narazil vlak, ve kterém cestovalo 85 lidí, do osobního vozidla na kalifornském venkově. Srážku nepřežili tři lidé v autě, další dva utrpěli vážná zranění.

Zdroj