Zeman, Babiš a Havlíček zrazují ČR a její tajné služby. Dostavbu Dukovan namířili k Rusům

2 měsíce starý 20

Prezident Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO) | FOTO: ČTK

Začíná to vypadat jako největší zrada vlastní země minimálně od roku 1989. Miloš Zeman, Andrej Babiš a Karel Havlíček se patrně rozhodli nasměrovat největší zakázku v historii České republiky k Rusku. Chtějí ignorovat to, před čím varují tajné služby a řada odborníků. Karel Havlíček hodlá do výběru dodavatele dostavby jaderné elektrárny Dukovany zapojit i Rusy.

Tajné služby jsou proti, bezpečnostní experti vydávají varování za varováním. Zemana, Babiše a Havlíčka to ale nezajímá. Mají svůj názor. Dokumentaci týkající se dostavby Dukovan chtějí poslat do Moskvy. A kdo má jiný názor než Zeman, Babiš a Havlíček? Za bezpečnostní riziko považují Rusko v dostavbě Dukovan například tyto instituce: Vojenské zpravodajství, rozvědka ÚZSI, Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost a samozřejmě BIS.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Zkrátka, není v ČR tajná služba a experti na bezpečnost, kteří by Rusko v dostavbě Dukovan doporučovali. Celá záležitost se dá shrnout velmi jednoduše. Všichni experti a tajné služby říkají, že zvát Rusko do tendru na dostavbu Dukovan je vážné bezpečnostní riziko pro Českou republiku. A co udělají prezident, premiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy? Přizvou Rusko do tendru. Půl roku před volbami. Tohle se obtížně hodnotí jinak než jako zrada.

A že je to iniciativa Karla Havlíčka? Tak to těžko. Spíš naopak. Havlíček by něco tak zásadního neudělal bez svého šéfa Babiše a Babiš? Ten plní úkoly Zemana. A koho plní úkoly Zeman? To už je jednoduché.

Česká republika je v naprosto absurdní situaci. Má tajné služby, jejichž úkolem je varovat před vlivem cizých nepřátelských států. Mají varovat také před tím, když takový cizý nepřátelský stát má své „agenty“ na území ČR. Tyto informace tajné služby předávají vrcholným představitelům České republiky. A co když tito představitelé země najdou v dodaných zprávách tajných služeb svá jména? Jo aha, potom se jim říká čučkaři.

Právě teď se v České republice dějí dějiny. Ty, o kterých se za čas budou děti učit ve škole. A co budou říkat? Udiveně se budou ptát: Takže oni se po čtyřiceti letech bolševické totality pod ruskou nadvládou ze všech sil osvobodili a po dalších třiceti letech neposlechli svoje experty a znovu se svázali s Rusy, aby jim odevzdali vliv na svojí energetickou síť? Aha.

Zdroj