Zeman dnes v Lánech přijme Fialu, proberou nového ministra školství

5 měsíce starý 67

Prezident Miloš Zeman a premiér Petr Fiala. | FOTO: Kancelář prezidenta republiky

Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme premiéra Petra Fialu (ODS). Na pravidelném jednání by měl předseda vlády s hlavou státu probrat návrh na jmenování nového ministra školství. Zabývat se budou i dalšími aktuálními záležitostmi.

Místo ministra školství se uvolní na konci června, kdy chce rezignovat dosavadní šéf resortu Petr Gazdík (STAN). Odstoupit slíbil kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr. Hnutí STAN na jeho místo navrhlo svého poslance a ústavního právníka Vladimíra Balaše. Fiala se s ním sejde dnes odpoledne.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM vypráví příběh „za všechny prachy“

číst článek »

Zeman se s předsedou vlády potkává na večeři v Lánech jednou měsíčně, naposledy spolu takto jednali 16. května. Poté spolu ale ještě mluvili o pět dnů později během setkání expertního týmu prezidenta.

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka spolu dnes politici proberou aktuální domácí i zahraniční dění. Nepochybně se budou bavit o Ukrajině a nadcházejícím summitu NATO v Madridu, na kterém bude Česko zastupovat Fiala. Tématem může být i blížící se předsednictví Česka Evropské unii, energetická krize nebo například potíže způsobené vysokou inflací.

Zdroj