Zeman pronese z Lán vánoční poselství

2 měsíce starý 15
Zeman pronese z Lán vánoční poselství

Zeman promluví o Vánocích už poosmé, jeho předchůdci pronášeli projev na Nový rok. Přesun termínu vysvětlil po svém nástupu do funkce Zeman tím, že chce navázat na tradici první republiky, kdy měl vánoční proslovy prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Prezident letos kvůli epidemii covidu-19 vystoupil s projevy už několikrát během roku. Ve velikonočním projevu vybídl k solidaritě a sounáležitosti, v polovině října pak vyzval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům. Další projev přednesl 28. října, kdy se kvůli epidemii nemohl na Hradě konat tradiční ceremoniál k předávání státních vyznamenání.

Před rokem Zeman ve vánočním poselství kritizoval pomalost soudních a stavebních řízení i charakter debaty o klimatické změně. Prezident tehdy uvedl, že si není jist, zda rozhodujícím faktorem oteplení planety je činnost člověka. Varoval v té souvislosti před důsledky, které může způsobit upřednostňování obnovitelných zdrojů energie a tzv. zelených projektů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj