Zemanismus a trumpismus jako další stupeň degenerace

5 dny starý 7

Teď nastalo velké rozhořčení, když se sociální sítě rozhodly konečně zatrhnout Donaldu Trumpovi jeho šíření lží a podněcování radikálů. Už se to mělo stát dávno a mělo to postihnout více osob. Kolektivní ztráta soudnosti, která se nyní projevila, je ale příznačná. Sáhlo se na vůdce kmene.

Alexej Navalnyj se na Twitteru vyjádřil ke zrušení účtu Donalda Trumpa dost ironicky. Ptá se, proč dávno nebyly zrušeny účty zločinců, jako je Vladimir Putin a také dalších lidí, kteří soustavně a bez výčitek vyzývají k jeho zavraždění. Jiní se ptají, proč může na Twitteru vyzývat tzv. duchovní ajatolláh Chameneí ke zničení Izraele a může si to dělat bez nějakého postihu.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

To všechno je pravda a je smutné, že tyhle kreatury už dávno z Facebooku, Twitteru a dalších míst nevysmahly, lidově řečeno. Kritika má ale znít zhruba tak, jak to udělal Navalnyj. Ať se všem měří stejným metrem. K tomu bychom dodali, že vyhodit Trumpa (konečně) je zcela na místě a všelijaké wlastenské a „konzervativní“ síly ať se spíš zamyslí nad tím, jak je možné, že nějaký politický subjekt vyprodukoval takové monstrum, nechal ho vládnout, hodlal ho nechat vládnout znovu a poslední věrní ho hájí doteď.

Po přepadení Kapitolu se objevil nový typ argumentu, který je obdobou postupu někdejšího Rudého práva. Jak jim někdo sáhl na jejich dokonalý a vědecky řízený režim, začali křičet „a vy zase bijete černochy“. Teď to zní: „A vy zase bijete bělochy.“ Nějak tam není cítit žádné pochopení pro fakt, že je poněkud na pováženou, když tím, kdo rozvrací systém země a podněcuje k násilí proti zákonodárcům, je sám prezident. A to navíc na základě naprostých lží.

Takže se objevuje spousta nesmyslných argumentů a k tomu i sprostoty, které se maskují jako humor. Miloš Zeman to maskuje slovem bonmot, což s významem toho slova nemá nic společného. Výše uvedený obrázek, který srovnává Donalda Trumpa s Miladou Horákovou, jeho šiřitel označil za „sarkasmus“. Ne, není to sarkasmus, je to blbost a nechutnost a lež. A pokud to nevnímá, je součástí degenerativního procesu společnosti.

Vůdcům a vůdcíčkům, jako jsou Zeman a Trump, se povedlo jedno vítězství. Svým tlakem změnili struktury myšlení lidí. Teď už fakta nezabírají, protože když pokřivíte trubky, už je jedno, co do nich nalejete.

P. S.: Netvařte se někteří teď udiveně, jak se Trump chová. Pět let dělá to samé. Pokud jste to neviděli, máte nějakou poruchu poznávacích schopností, úsudku nebo charakteru.

Zdroj