Zemřel herec Vladimír Marek. Zahrál si v muzikálech Johanka z Arku či Kvaska

1 měsíc starý 51

„Vladimír byl dlouho nemocný. Ale přeci jen s námi komunikoval přes sociální sítě. Bylo to už jeho poslední spojení se světem,“ napsal na Facebook operní pěvec a Markův přítel Radek Krejčí.

Marek se prý od posledního víkendu nikomu ze svých blízkých neozval. „Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči. Bohužel už byl Vláďa mrtvý,“ dodal Krejčí.

Vladimír Marek se narodil 6. srpna roku 1951 v Praze. Později vystudoval loutkoherectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU).

V letech 1973 až 1991 hrál v královéhradeckém Divadle Drak. Od roku 1991 byl členem souboru divadla Na Zábradlí (hrál například v představeních Strýček Váňa, Ředitelé, Platonov je darebák). Často připravoval i vlastní inscenace.

Z televizních obrazovek si ho diváci pamatují především díky muzikálu Kvaska z roku 2007, ve kterém si zahrál mimo jiné se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou. Posledním Markovým snímkem byla Zádušní oběť z roku 2017.

Od roku 2016 ho provázely zdravotní problémy, kvůli úrazu dokonce částečně ochrnul, a herectví tak musel pověsit na hřebík. Poté se vrátil ke svým milovaným loutkám.

Zdroj