Zemřel kontroverzní moderátor Jerry Springer, jeho show běžela 27 let

5 měsíce starý 32

Vystudovaný právník a syn židovských přistěhovalců se v roce 1977 stal starostou města Cincinnati ve státě Ohio na severovýchodě USA, pak se rozhodl pro práci v televizi. Jeho první diskusní pořady o aktuálním dění byly umírněné, později s vidinou vyšší sledovanosti radikálně změnil svůj styl i obsah pořadů.

Nejčastějšími tématy The Jerry Springer Show, která se objevila v roce 1991, byly extrémní mezilidské vztahy. Na konci 90. let sledovanost jeho show předčila všechny ostatní, včetně pořadu Oprah Winfreyové, píše AFP.

Springer svou show označoval za „únikovou zábavu“, zatímco jiní ji považovali za příspěvek k poklesu amerických společenských hodnot, píše agentura AP. Pozvaní hosté ve studiu před publikem otevřeně hovořili o nevěře, intimních problémech či sexuálních úchylkách. Lidé z publika měli volný prostor pro často bouřlivé reakce a při vysílání musela být přítomna ochranka.

Syn židovských imigrantů

Jerry Springer se narodil 13. února 1944 v Londýně židovským rodičům, kteří uprchli do Británie z území dnešního Polska před nacisty. Jeho babička zahynula v Terezíně. V roce 1949 rodina odjela do USA. Springer vystudoval práva a politické vědy a byl členem týmu senátora Roberta Kennedyho, po jeho zavraždění v roce 1968 začal pracovat v Cincinnati v právnické firmě a později se v tomto městě dal na politiku.

První díl jeho slavné show se objevil na televizních obrazovkách v září 1991. Kontroverzní a zároveň úspěšná talk show se v USA vysílala až do roku 2018, celkem vzniklo 4 tisíce epizod. V ČR se objevila před lety v televizi Nova.

Springer zemřel poklidně, po krátké nemoci, uvedla americká média. Podle některých zdrojů mu loni lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky.

Zdroj