Zemřel lídr metalové kapely Citron Radim Pařízek

1 měsíc starý 3

foto Ilustrační foto - Televize Pohoda začne od 9. září vysílat pod názvem Relax, kdy nabídne převážně zábavné pořady a magazíny. Ve stejném termínu odstartuje také rocková televize Rebel. Novináře o tom informoval 4. září na tiskové konferenci v Praze spolumajitel skupiny Pohoda Radim Pařízek (na snímku).

Ostrava - Zemřel lídr metalové kapely Citron a podnikatel v oblasti médií Radim Pařízek. V úterý 2. března podlehl ve věku sedmašedesáti let komplikacím spojeným s nedávnou operací. ČTK to dnes řekl jeden z Pařízkových kolegů Roman Jeřábek.

"Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety," uvedl Jeřábek. Dodal, že metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné například po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1988 získala také Zlatého slavíka.

Citron byl populární zejména v 80. letech. V polovině 80. let vyšlo nejslavnější album Citronu Radegast, které je mnohými hudebními odborníky považováno za nejlepší heavymetalovou desku vydanou v bývalém Československu. Desku nazpíval Ladislav Křížek.

Pařízek také podnikal v oblasti médií. Tomu se věnoval od roku 1998, kdy založil Rádio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Postupně se přidávaly další značky. Dnes toto podnikání zahrnuje i rockovou televize Rebel a Relax.

Zdroj