Zemřel miliardář Petr Kellner. Spadla s ním helikoptéra

3 měsíce starý 7

Český miliardář Petr Kellner zemřel při nehodě helikoptéry na Aljašce. Tragická událost se podle agentury AP stala v sobotu. Úmrtí nejbohatšího Čecha následně potvrdila i mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Při havárii zemřelo celkem pět lidí, jeden cestující je ve vážném stavu v nemocnici. 

Majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner | Foto: ČTK

Záchranná služba dostala v sobotu ve 22 hodin tamního času zprávu o tom, že se vrtulník s posádkou nevrátil z výpravy, a že se v blízkosti ledovce Knik glacier nachází trosky. 

Podle agentury AP byla skupina lidí lyžovat právě na ledovci, kam je dopravovala helikoptéra. Čtyři lidi na palubě a pilot nehodu nepřežili, poslední cestující je ve vážném stavu v nemocnici, uvádí AP.

Všechny oběti neštěstí se podařilo identifikovat, kromě Kellnera zahynul i další muž z Česka, padesátiletý Benjamin Larochaix, kteří podle AP patřili k častým hostům zdejšího luxusního horského střediska Tordillo Mountain Lodge. 

"Tato zpráva je zničující pro naše zaměstnance, komunitu, ve které působíme, a rodiny zemřelých," uvedla mluvčí horského resortu. "Je to poprvé za 17 let provozu, co se taková tragická událost stala," dodala.

Zatím není jasné, co nehodu způsobilo. Úředníci potvrdili, že vrtulník provozovala firma, která se zatím k události nevyjádřila. 

Podle New York Times jsou podobné výpravy za adrenalinovým lyžováním v nedotčené přírodě spojené se značným rizikem, ale i vysokými cenami. Kellner měl být jejich častým účastníkem.

Národní rada pro bezpečnost dopravy bude příčinu nehody vyšetřovat.

Investujte do svého zdraví. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k seriálu Předsevzetí 2021. Více zde.

Zdroj