Zemřel podnikatel, jehož večírek stál Prymulu post ministra. Dostal infarkt na ulici

5 měsíce starý 56

„Měl schůzku na magistrátu, kde něco vyřizoval. Pak šel k autu, u kterého byli policajti, protože asi špatně parkoval. A seklo to s ním. Byl na místě mrtvý,“ potvrdil redakci Neovlivní Gottvaldovu smrt rodinný známý. Záchranáři se pokoušeli podnikatele neúspěšně resuscitovat po dobu třiceti minut. Bohužel však na místě zemřel, sdělila portálu TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Podle zjištění Neovlivní měl právě Jan Gottvald mladší stát za svoláním osudné schůzky Romana Prymuly s tehdejším šéfem poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio’s v říjnu roku 2020. Tedy v době, kdy měla být kvůli epidemii koronaviru všechna restaurační zařízení zavřená.

„Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,“ vysvětlil investigativnímu webu v době incidentu nejmenovaný byznysmen. Bývalý ministr zdravotnictví pak popřel, že by kohokoliv z přítomných v Gottvaldově skupině znal. K jejich totožnosti se dále nechtěl vyjadřovat. Kromě Prymuly a Faltýnka měla skupinka do restaurace „přivolat“ ještě šéfa ostravské fakultní nemocnice Jiřího Havrlanta.

Kvůli schůzce, která se uskutečnila v době uzavření restaurací z důvodu epidemie koronaviru, skončil Prymula na pozici ministra a Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Oba dostali podle informací České televize od pražské hygienické stanice pokutu tři tisíce korun za porušení povinnosti nosit roušku. Samotný podnik pak musel zaplatit pokutu dva tisíce korun.

Zdroj