Zemřel vědec Ivan Havel (†82), bratr někdejšího prezidenta Václava Havla

1 měsíc starý 13

Aktuálně se děje

před 36 minutami

Jarní sbírka potravin v vynesla potřebným 318 tun zboží

V jarní sbírce potravin v Česku lidé ve více než 800 prodejnách darovali 318 tun zboží pro potřebné. Z toho bylo 286 tun potravin a 32 tun hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. ČTK to dnes sdělili zástupci České federace potravinových bank. 

před 2 hodinami

EU věří, že se povede očkovat 70 procent dospělých do půlky července

Země Evropské unie budou schopny vyrobit dostatek vakcín proti covidu-19 na to, aby cíle naočkovat 70 procent dospělé populace v EU bylo dosaženo do poloviny července. V rozhovoru s řeckým týdeníkem To Vima to řekl eurokomisař pověřený dohledem nad urychlením očkovací kampaně Thierry Breton.

před 2 hodinami

Od středy by se mělo otevřít očkování pro lidi starší 55 let

K očkování proti covidu-19 by se mohli od středy registrovat Češi ve věkovém rozmezí od 55 do 59 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v pondělí navrhne vládní radě pro zdravotní rizika. Jde o skupinu 750.000 lidí, řekl na sociálních sítích. Připomenul také, že od pondělí bude možné hlásit se k očkování do pražského velkokapacitního centra v hale O2 univerzum. To začne fungovat od 3. května.

před 4 hodinami

U Bali se našla indonéská ponorka, celá posádka zemřela

Pátrací týmy objevily na mořském dně poblíž ostrova Bali vrak pohřešované indonéské ponorky, všech 53 členů posádky zemřelo. Oznámilo to dnes vedení armády. Náčelník štábu námořnictva uvedl, že stroj se rozlomil na tři kusy. Indonéský prezident Joko Widodo vyjádřil soustrast rodinám obětí havárie.

před 4 hodinami

Nepravdy v Zemanových tvrzeních? Policii nevelí, Sněmovnu rozpustit musí. Brání se i Imex

Miloš Zeman dnes v projevu a následném rozhovoru řekl několik informací, proti kterým zaznívá kritika. Prezident se například domnívá, že může či nemusí Sněmovnu rozpustit poté, co se na tom shodne 120 poslanců. Podle ústavního právníka Jana Wintra to ale není pravda a prezident má povinnost Sněmovnu rozpustit. Proti jeho slovům se ohradil i právník firmy Imex, o jejímž majitel Zeman řekl, že odmítl vypovídat na detektoru lži. A politici poukázali na další jeho nepravdu.

před 4 hodinami

Putin se setká s Bidenem, padl první možný termín

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Joe Biden by se mohli setkat v červnu, uvedl dnes v ruské televizi poradce šéfa Kremlu Jurij Ušakov. Existují už návrhy možných dat, kdy by se státníci mohli sejít, ruský činitel je však podle ruských tiskových agentur nechtěl prozradit. Finální rozhodnutí podle něj bude záležet na mnoha faktorech. S nabídkou uspořádat summit na území třetího státu přišel v dubnu šéf Bílého domu.

před 5 hodinami

PCR testy pro žáky budou nejdřív před prázdninami

Testování žáků testem PCR bude v části škol nejdřív v červnu. Zavádět se bude postupně. Záležet bude na kapacitě laboratoří, které budou vzorky zpracovávat. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Nyní se děti testují ve škole dvakrát týdně antigenním testem. PCR test by se prováděl jednou za týden.

před 5 hodinami

Pro některé profese může být ztráta čichu a chuti po covidu-19 až likvidační

Ve vůni pyrenejského bílého vína jsou cítit tóny exotického ovoce a čerstvých citrusů, ale sommeliérka Sophie Pallasová musí poté, co prodělala covid-19, těžce bojovat, aby jemný závan ananasu rozeznala. Stejně jako mnozí další i ona při nákaze koronavirem přišla o chuť a čich, pro ni jako profesionální ochutnávačku vína to ale byla černá můra a svůj vytříbený jazyk a nos pak musela znovu tvrdě trénovat, napsala agentura Reuters.

před 5 hodinami

Rusko zvažuje sankce proti Česku. Omezení dovozu piva bude pro pivovary složité

Pokud Rusko omezí dovoz piva z Česka, bude to pro tuzemské pivovary složitá komplikace. České pivovary do Ruska loni vyvezly půl milionu hektolitrů piv, což jsou zhruba dvě a půl procenta z jejich celkového výstavu. ČTK to dnes řekla výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

před 6 hodinami

Ekonomické sankce mohou zvrátit bilanci s Ruskem, míní ekonomové

Případné ekonomické sankce Ruské federace vůči Česku by mohly v příštím roce zvrátit vzájemnou obchodní bilanci ve prospěch Ruska. V makroekonomické úrovni bude dopad na export v řádu jednotek miliard korun. Naopak dovoz ropy a plynu do Česka pravděpodobně předmětem sankcí nebudou. Uvedli to ekonomové oslovení ČTK.

před 6 hodinami

Syn oběti výbuchu ve Vrběticích: Zeman zpochybňuje práci BIS i NCOZ

Ve Vrběticích by se měla konat pieta za účasti ústavních činitelů, která by uctila památku dvou obětí výbuchu munice v roce 2014. Toto přání dnes v pořadu Otázky Václava Moravce vyslovil Ondřej Havránek, syn jednoho ze dvou zaměstnanců firmy Imex Group, kteří zahynuli při první explozi.

před 7 hodinami

Opozice: Zeman projevem otevřel vrátka ruským dezinformacím

Prezident Miloš Zeman podle opozičních politiků pootevřel svým dnešním projevem k vyšetřování výbuchů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 dveře ruské dezinformační kampani a nahrál protistraně. Rozmělnil a zpochybnil podle nich už známé informace i práci zpravodajců, podle části poslanců lhal ve prospěch Ruské federace. 

Zdroj