před 37 mminutami|Zdroj:

ČTK

Ve věku 62 let zemřel výtvarník Pavel Reisenauer, známý svými kresbami pro týdeník Respekt. O jeho úmrtí informoval časopis na síti X. Reisenauer byl součástí časopisu podle šéfredaktora Erika Taberyho od roku 1990.

Pavel Reisenauer byl v Respektu autorem obálek a dalších kreseb. „Byl to on, kdo vtiskl časopisu tvář, a činil tak více než třicet let,“ připomíná Respekt v oznámení o výtvarníkově úmrtí.

V Respektu Reisenauer podle šéfredaktora Erika Taberyho nejdříve pomáhal s grafickou úpravou a následně začal připravovat titulní strany. „Za léta se jeho kreslířské umění propracovalo k dokonalosti. Kresby jsou také kronikou porevolučního dění v naší zemi. Byl nekorektní, ale zároveň nesmírně citlivý ilustrátor. Vysmíval se lidem u moci, ale prožíval osud lidí, kteří většinou žili na okraji. Těm se i snažil pomáhat,“ konstatoval Tabery.

Reisenauer je mimo jiné laureátem novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 2008. Nadace Český literární fond mu ji udělila za jedinečnou výtvarnou reflexi domácího i světového dění. „Z ceny mám samozřejmě radost, ale je zajímavé, že jsem ji dostal přesto, že nejsem novinář,“ řekl tehdy.