Zemřela hvězda z Ano, šéfe! Kuchařským umem okouzlila světové celebrity i Pohlreicha

3 měsíce starý 55

Srdcem každého gastronomického provozu je kuchyň a zejména ten, kdo ji má na starosti. V hodonínské restauraci Westy jím byl Ludwig Westermair. Jeho kuchařské schopnosti přišel ozkoušet i uznávaný český kuchař Pohlreich, kterého Rakušan naprosto okouzlil. V pořadu Ano, šéfe! se prý stal prvním účastníkem, od něhož se samotný šéf něčemu přiučil.

Ještě před tím, než se rozhodl život v rakouském Kützbühlu opustit a přestěhovat se do rodné vlasti své manželky, těšil se oblibě u světových celebrit. Jídlo připravoval například závodníkovi Niki Laudovi, hercům Hughu Grantovi či Terminátorovi Arnoldu Schwarzeneggerovi. Ten za Westermairem jezdil dokonce s celou rodinou. Jak v pořadu prozradil, připravoval jim trhanec.

Správný kuchař, cenil Pohlreich

I přes tyto momenty však zůstal skromný a pokorný. S žádnou z celebrit se nikdy nevyfotil. „To je správný kuchař. Správný hospodský má hájit soukromí svých hostů,“ vyzdvihl Pohlreich kuchaře. Na závěr pořadu si podnik Westy vysloužil nejvyšší počet hvězd.

O zákazníky vždy bylo skvěle postaráno, doba se však změnila. Kvůli ekonomické krizi a vysokým cenám energií letos v září oznámili manželé svým hostům smutnou zprávu. „Vzhledem k současné realitě, která nás radikálně a neomylně likviduje, oznamuje naše rodinná restaurace ukončení provozu,“ uvedli na sociálních sítích.

Spolu do poslední chvíle

Zapnuté sporáky měly zůstat až do konce října a možnému znovuotevření v budoucnosti se rodina nebránila. Vše ale změnila zpráva, kterou v pátek 14. října zveřejnila manželka Jana. „Odešel můj jedinečný a ničím nenahraditelný muž, kterého jsem bezvýhradně milovala a vážila si jej pro jeho čistou duši, pevný charakter, profesionalitu, velkorysost a dobrotu. I v poslední chvíli jsem byla vedle něj a dnes už vím, že nikterak netrpěl,“ svěřila se sledujícím.

Zdůraznila, že do své práce vkládal celé srdce, a to celých 46 let. „Ve vzácných chvilkách klidu, kdy jsem se jej ptala, co by dělal, kdyby mohl začít znovu, vždy mi s úsměvem řekl, že by si opět vybral to stejné. Ve svém životě zde byl vždy a výhradně pro své hosty a ač jsem to někdy naprosto nechápala, pouze když pracoval, byl spokojený a šťastný,“ doplnila.

Zdroj