Zemřela Ivana Trumpová. Bývalé lyžařce a první manželce Donalda Trumpa bylo 73 let

4 měsíce starý 116

 Shutterstock

V letech 1977 až 1991 byla první manželkou podnikatele a dnes už bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa. Měla tři děti a za sebou čtyři manželství.

Česko-americká podnikatelka, bývalá lyžařka a modelka Ivana Trumpová se narodila 20. února 1949 ve Zlíně. Ukázala se jako úspěšná lyžařka a ve svých 12 letech už údajně byla v reprezentaci. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově.

V roce 1971 se provdala za lyžaře s rakouským pasem Alfreda Winklmayra. V březnu následujícího roku získala rakouský pas a z tehdejšího Československa emigrovala do Kanady, kde pracovala jako modelka v Montrealu. 

Roku 1976 se při své návštěvě New Yorku s seznámila podnikatelem Donaldem Trumpem. Měli spolu tři děti: Donalda Juniora, Ivanku a Erika.

Když se s Donaldem Trumpem v roce 1991 po čtrnácti letech rozvedla, vyhlásil Trump bankrot. Ivana Trumpová vysoudila tehdy 25 milionů dolarů, několik domů a roční apanáž šest milionů. 

Po rozvodu s Donaldem Trumpem se v roce 1995 provdala za Itala Riccarda Mazzucchelliho, manželství trvalo dva roky. Jejím čtvrtým mužem byl v letech 2008 až 2009 o 23 let mladší italský model Rossano Rubicondi.

Zdroj