Žena mnoha profesí. Provozuje kavárnu a organizuje běh ze Šumavy až do Prahy

1 měsíc starý 21

Deník.cz

Bez nadsázky lze říci, že je to žena mnoha podnikatelských tváří. Vše lze shrnout do čtyř slov: sladké, běhání, divadlo, holky… Květa Látalová vystudovala ekonomii a informační systémy. Začínala v public relations k železničnímu uzlu v Brně, pak přešla do reklamní agentury, kde začala s eventy. Ty dělala třeba i pro pivovar. A pak už se vydala na „volnou nohu“. V „popisu činností“ toho má docela dost.

Květa Látalová provozuje Babinský bistro na hradě Špilberk v BrněZvětšit fotkuKliknutím zvětšíte Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii gallery 17 fotografií v galerii ›

Květa Látalová provozuje Babinský bistro na hradě Špilberk v Brně | Foto: se svolením Květy Látalové

Provozuje na hradě Špilberk v Brně kavárnu. Zajišťuje catering na brněnských Letních shakespearovských slavnostech. Vymyslela si a organizuje svůj vlastní menší štafetový závod na Vysočině NoMen Run, dlouhý 88 km a určený pro čtyřčlenné dámské týmy. A deset let je hlavní organizátorkou štafetového běhu Vltava Run. K tomu má manžela a pětiletou dcerku. Psa border kólii nechme stranou.

Zajímavé je, že zatímco sladké miluje, běhání samotné ji příliš neláká. „Jsem trochu kovářova kobyla, běhám jen rekreačně, abych vyčistila hlavu. Ráda bych ale někdy Vltavu Run zkusila, chtěla bych zažít z běžecké strany atmosféru na předávkách, být úplně vyflusnutá a pak doběhnout s úsměvem na tváři do cíle,“ říká o vytrvalostním závodu, který se poprvé konal v roce 2012.

Společnost Mail Step zaměstnává uprchlíky z Ukrajiny - na snímku účastnice programu Anastasia

Logistická společnost Mail Step pomáhá. Přijala už dvacítku Ukrajinců

Začalo to tím, když se rok předtím vrátila parta běžeckých nadšenců z amerického Oregonu, kde si zaběhli velký štafetový závod od vrcholu Mount Hood až po pláže Tichého oceánu. „Kluci přijeli nadšení, že viděli na trase kus krásné přírody v místech, kam by se jinak nedostali. A to bychom nebyli my, abychom si neřekli: pojďme taky ukázat běžcům krásy Česka!“ vzpomíná Květa.

Vltava Run je dlouhý 360 kilometrů, trasa vede od šumavského pramene Vltavy až do pražského Braníku. Dvanáct členů štafety se střídá po 10 kilometrech. Letos se na start závodu postaví už 14. května 310 štafet.

V začátcích Vltava Run byla Květa souběžně i produkční Špilberk food festivalu. Další její aktivitou je zajišťování cateringu na Letních shakespearovských slavnostech v Brně. Z rozmanitých činností jí však přináší největší finanční efekt malá kavárna na Špilberku, kterou provozuje osmým rokem.

Hořovická výroba ponožek Radisox.

OBRAZEM: Z garáže na evropský trh. To je hořovická výroba ponožek Radisox

„To místo se mi moc líbilo, mělo kouzlo, ducha. Máme trošku jinou nabídku, takže u nás koupíte třeba rillettes na domácím chlebu nebo domácí paštiku. Poslední roky si říkáme, že už máme úplně strop – ono je to tam vážně malé – ale my to pokaždé zase něčím posuneme dál. Teď třeba čerstvě novou řemeslnou zmrzlinou, kterou pro nás vyrábějí. Ale jinak bych kámošku k nám pozvala na cappuccino a cheesecake od naší cukrářky Janičky. Jen tu cukrárnu musím vždy skloubit s tím běháním, takže před závody v ní moc nejsem,“ říká.

Květiným mottem ve směsici podnikatelských činností je: „Nehledej důvody, proč něco nejde, ale způsob, jak to udělat“. „Nemám ráda výmluvy, ráda spolupracuju s lidmi, kteří používají hlavu a umí si poradit – jsou schopní pochopit podstatu a něco pro výsledek udělat,“ dodává Květa Látalová s tím, že má štěstí, že ji ve všem podporuje manžel.

Zdroj