Žena přinesla do Motola ivermektin pro manžela v kritickém stavu. Lék pro koně podávat nebudeme, odmítla ji nemocnice

1 měsíc starý 7

Ivermektin získal v České republice za krátkou dobu značnou popularitu. Prosazují ho někteří lékaři, média, poslanec Lubomír Volný, ale také premiér Andrej Babiš. Na druhé straně stojí experti či ministr zdravotnictví Jan Blatný, kteří tento lék spíše odmítají.

Dochází přitom ke kuriózním situacím, kdy lidé obvolávají veterináře, aby jim prodali léky určené pro zvířata právě s obsahem ivermektinu. Někteří lidé zkrátka této látce velmi věří. Jako například žena, jejíž manžel leží v kritickém stavu ve Fakultní nemocnici Motol. Ta lékařům, kteří pečují o jejího muže, přinesla odčervovací pastu pro koně s obsahem ivermektinu, a požádala je, aby ji k léčbě použili. Tato akce přitom proběhla pod záštitou poslance Lubomíra Volného, který před pár dny uvedl, že kdo tento lék vědomě odmítne používat, vraždí své pacienty.

Čtěte také: Zoufalí Češi si začali covid-19 sami léčit odčervovací pastou pro koně s ivermektinem. I zvířata vážící 600 kg na ni mívají ošklivé reakce, varují veterináři

Ivermektin jsem předala do Motola na ARO. Budu se modlit a posílat energii, aby zabral. Naděje umírá poslední,” uvedla žena, jejíž příspěvek Lubomír Volný komentoval na svém profilu. “Paní Klimešová bojuje o život svého manžela, snaží se o nemožné a tady tyto 4 hyeny se smějí. Přál bych si, aby pro ně existovalo peklo.” Poslanec poukazoval na další uživatele, kteří příspěvek ženy doprovodili různými emotikony či ironickými komentáři.

Žena však v nemocnici nepochodila. FN Motol pak vydala vyjádření na svém facebookovém profilu, které má za cíl dosáhnout toho, aby příbuzní pacientů podobné partyzánské akce neprováděli.

Pacienti FN Motol dostávají veškerou možnou lékařskou péči a všechny schválené humánní léky jsou v nemocnici dostupné. Žádné donesené veterinární přípravky pacientům podávané nejsou a nebudou,” stojí v prohlášení nemocnice.

Foto: Shutterstock

Zdroj