Zhoršení materiálních podmínek své domácnosti očekává v letošním roce podle CVVM polovina Čechů. Je to nejvyšší podíl od ledna 2...

2 měsíce starý 51
Zhoršení materiálních podmínek své domácnosti očekává v letošním roce podle CVVM polovina Čechů. Je to nejvyšší podíl od ledna 2012. Loni očekávalo zhoršení svých materiálních podmínek 22 procent Čechů. Jejich podíl se tak za jeden rok více než zdvojnásobil. Do konce roku bude hlavně kvůli vysokým cenám energií propouštět podle Hospodářské komory 18 procent firem. Vláda Petra Fialy neřeší zdražování. Neřeší příčiny, ale až velmi pozdě a špatně řeší následky.

Jako majoritní vlastník ČEZ měl český stát zajistit levnou elektřinu pro české občany a české firmy, a ne, aby se cena řídila burzou v Lipsku, která dávno s trhem nemá už nic společného – jde jen o šílené spekulativní obchodování povzbuzené sebevražednou politikou Green Dealu Evropské unie. Plyn bychom také mohli být levný, kdybychom ho draze nenakupovali od Němců, ale přímo od Gazpromu jako Maďaři. Těm se nyní dokonce ještě zvyšují dodávky.

Tato vláda je tragédie pro naši zemi. Zářijové komunální a senátní volby budou referendem o vládě Petra Fialy a jsou to na dlouho poslední volby, kdy se voliči mohou vyjádřit ke stranám vládní koalice. Pak tu jsou až eurovolby a krajské volby v roce 2024. Tato škodlivá a neschopná vláda musí skončit. Ale pomoci občanů to sami nedokážeme ji přimět k tomu, aby rezignovala.

Zdroj