Žilková se hodlá se Stropnickým soudit kvůli Kordule. Rodinu doplnili noví členové, říká

1 měsíc starý 27

Rozpad manželství přišel nečekaně. Veronika Žilková zjistila, že má Stropnický, který působí jako český velvyslanec v Izraeli, milenku. Ačkoliv doufala, že krizi společně překonají, nestalo se tak. Brzy začne soud o střídavou péči o jejich nezletilou dceru.

„Byla bych ráda, aby se tatínek, který bude v září už čtyři roky na ambasádě, což bývá obyčejně konec pobytu, vrátil a měli jsme střídavou péči o dceru Kordulu. Chtěla bych, aby se stal tatínkem, který se podílí na životě šestnáctileté dívky,“ uvedla pro CNN prima NEWS.

„Otec Kordulky střídavou péči odmítá a pobyt v Izraeli si o rok prodloužil. Když je v 65 letech přesvědčený, že ho dcera v pravidelném osobním kontaktu nepotřebuje, jeho názor soudem nezměníte. Ale za pokus to stojí,“ svěřila se dále v rozhovoru pro deník Blesk. S postojem otce své nejmladší dcery zásadně nesouhlasí.

Potřebuji mužskou pomoc

Celou situaci demonstrovala na vztazích Izraelců. „V Izraeli mají otcové důležitější místo než v Česku. Říkají, že matka dala dítěti život a otec je zodpovědný za to, v jakého člověka vyroste. V sobotu na hřišti nebo pláži vidíte pouze otce s mnoha dětmi, jak tráví společný čas. Souhlasím s izraelským vnímáním důležitosti otce pro celý další život potomka,“ vysvětlila.

Stejně tak vzpomněla na svého bývalého manžela a otce dvou jejích dětí Marka Navrátila. „Zemřel. Dospělé děti se pořád v myšlenkách otce ptají na radu. I já. A pro dcery je otec důležitější než matka,“ pokračovala s tím, že otec je pro dceru vzorem při výběru životního partnera. „To je důvod, proč si myslím, že je střídavá péče v době nezletilosti velmi důležitá,“ zdůraznila a dodala, že od Stropnického potřebuje mužskou pomoc a podporu, například ve sportu.

Na dotaz, zda je nyní sama, odpověděla jasně. „Nikdy jsem sama nebyla. Po odchodu manžela se mi otevřely nové cesty. Našla jsem nová přátelství, a i rodina se doplnila o nové členy,“ vzkázala. Poukazovala tím například na podnikatele Jaromíra Soukupa, partnera své dcery Agáty Hanychové.

„Mia miluje jejich syna Lukáše a bere ho za velkého bráchu. Dosud jí byl idolem strýc Vincent. Ale naše rodina je otevřená všem novým příchozím. Místo po dědovi Stropnickém a jeho dětech se postupně zaplňuje,“ podotkla. Znamená to, že má přítele? „Neznamená to nic. Ale kdyby ke mně chtěl někdo nový patřit, musel by milovat i celý náš veselý klan,“ uzavřela.

Kromě starostí se soudem je prý ale herečka spokojená. Zaměstnává ji natáčení nového Prima seriálu Dobré zprávy a volno tráví se svou velkou rodinou.

Zdroj