Vláda ve čtvrtek znovu jednala o mimořádných opatřeních kvůli koronaviru. Rozhodla například, že lyžařské areály zůstanou zavřené. „Ski areály nejsou rozhodně místy, kde by docházelo k omezování sociálního kontaktu. To vede k opatřením,” zdůvodnil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). O případném zpřísnění opatření se bude rozhodovat v příštím týdnu, kdy se podle ministra mají projevit restrikce z konce prosince.

Praha 9:37 7. 1. 2021(Aktualizováno: 9:56 7. 1. 2021)

Proti rozvolňování opatření se staví ministr zdravotnictví Jan Blatný za hnutí ANO. Ve středu uvedl, že kvůli nárůstu počtu nově nakažených a hospitalizovaných žádné zmírnění nenavrhne. A nepodpoří ani otevření lyžařských středisek. Podle Blatného přísnější opatření zůstanou zachovaná i příští týden. Jediné, co chce ministr umožnit, jsou návštěvy v nemocnicích. A to jen s respirátorem FFP2.

Naopak ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček za ANO otevření sjezdovek podporuje. Pukazuje na to, že sjezdovky byly v posledních dnech i přes opatření plné lidí, kteří na technickém sněhu sáňkovali. 

ONLINE: Padl další rekord v počtu nakažených, testy jich odhalily 17 668. PES zůstává v pátém stupni

Číst článek

Podle Havlíčka by se při oficiálním otevření areálů daly snadněji vymáhat rozestupy nebo zakrývání úst a nosu. Kromě toho má kabinet dnes taky schválit pokračování antigenního testování i po 15. lednu, kdy mělo podle původních plánů skončit.

Česko ve středu znovu zaznamenalo rekordní počet nových případů covidu, testy odhalily 17 668 nakažených. Epidemický index PES ve čtvrtek oproti středě klesl o dva body na 84 bodů. Devátý den v řadě zůstává v pátém, tedy nejvyšším stupni epidemické pohotovosti. 

Laboratoře provedly ve středu asi 37 000 PCR testů, pozitivních bylo skoro 48 procent z nich. Do statistik přibylo dalších 185 úmrtí, s covidem už v Česku zemřelo celkem 12 621 lidí.

cen, dok, vis

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ŽIVĚ: Antigenní testy budou k dispozici zdarma i po 15. lednu. Lyžařské areály zůstanou zavřené

  2. ONLINE: Čtyři mrtví po vpádu Trumpových příznivců na Kapitol. Kongres potvrdil Bidenovo zvolení

  3. ‚Útok na hongkongský lid.“ Pompeo vyzval k propuštění aktivistů, Číně pohrozil sankcemi

  4. ONLINE: Padl další rekord v počtu nakažených, testy jich odhalily 17 668. PES zůstává v pátém stupni

  5. Že to bude na konci o 40, to nečekal nikdo, reagují basketbalisté Nymburka na druhou nejvyšší výhru

  6. Většinu Česka zasypal sníh. Na řade míst komplikuje situaci v dopravě, někde láme stromy

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme