ŽIVĚ: Koalice Spolu a PirStan chtějí podepsat koaliční smlouvu do 8. listopadu

3 měsíce starý 16

Koalice Spolu a Pirátů se STAN chtějí jednat o vládě tak, aby mohly podepsat koaliční smlouvu. Po první schůzce to ve středu řekl lídr Spolu a předseda ODS Petr Fiala. O 8. listopadu hovoří strany jako o dni, kdy by se mohla poprvé sejít nová Poslanecká sněmovna. Uvedl také, že požádal prezidentova kancléře o schůzku s hlavou státu.

Aktualizujeme Praha 13:45 13. října 2021

„Všechna společná jednání a práce by měla vést k tomu, abychom nejpozději do 8. listopadu mohli podepsat společnou koaliční smlouvu,“ řekl ve středu předseda ODS Petr Fiala.

Zeman se k sestavování vlády vyjádří ve středu. ‚Chci zdůraznit, že komunikuje,‘ dodal Ovčáček

Číst článek

První, čemu se budou koalice věnovat, budou podle něj programové otázky. „Domluvili jsme se na vzniku šesti skupin, které se budou zabývat jednotlivými oblastmi,“ popsal.

O postech ve vládě a vedení sněmovny se budou koalice podle Fialy bavit později. „Nemluvili jsme o struktuře vlády ani personálních otázkách. Považujeme za důležitější, aby lidé věděli, co prosazujeme,“ uvedl předseda ODS.

Fiala také uvedl, že požádal kancléře Vratislava Mynáře o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, který je od neděle hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici.

„Jsme domluveni, že o termínu setkání se budeme bavit ve chvíli, kdy bude prezident přemístěn na standartní pokoj,“ dodal Fiala s tím, že nemá informace o Zemanově zdravotním stavu.

Další schůzka předsedů koalice je plánována na příští úterý.

ako, tzr

Zdroj